02146011014 پشتیبانی سریع
آموزش سئو

هاست و تاثیر آن بر سئو سایت

312 بازدید
هاست و تاثیر آن بر سئو سایت

هاست یا میزبان، در واقع به همان سروری گفته می شود که اگر شما بخواهید سایت شما در اینترنت و برای همه افراد دنیا قابل رویت باشد، به آن نیاز دارد. حال این سوال پیش می اید که سرویس دهنده هاست یا همان میزبان چگونه باید باشد. برخی افراد گمان می کنند که می توانند از کامپیوتر خود به عنوان هاست استفاده کنند ولی این کار دو عیب دارد:

1-    اولا تا همیشه باید کامپیوتر شما روشن باشد و اگر سیستم خاموش شود، سایت شما برای افراد دیگر بر روی اینترنت قابل رویت نخواهد بود.

2-    شما نیاز دارید که سرویس های راه اندازی سرور را به خوبی بشناسید و بر روی آن ها تخصص داشته باشید.

با توجه به دو مورد فوق، تمام وبمسترها به سراغ شرکت های معتبری می روند که خدمات هاست را ارائه می کنند. این شرکت ها سرورهای خارج از کشور دارند که تمام طول روز روشن است و اینترنت آن ها قطع نمی شود.

اما زمانی که می خواهید هاست خود را انتخاب کنید، باید توجه داشته باشید که سرعت لود سایت این هاست بالا باشد و بنابراین فقط به دنبال قیمت نباشید زیرا برخی افراد به دنبال هاست های ارزان می روند ولی بعدا با مشکل قطع شدن سرور، باز نشدن صفحات، بالا نیامدن سایت و… مواجه می شوند.

هاست و تاثیر آن بر سئو سایت

هاست و تاثیر آن بر سئو سایت

تاثیر هاست بر سئو سایت

هاست یا میزبان، قرار است به عنوان یک سرور، سایت شما را حمایت کند لذا عوامل مختلفی در انتخاب هاست وجود دارد که بر سئو سایت تاثیر گذار است:

1-    سرعت هاست برای بالا آمدن سایت

2-    میزان پایداری هاست

3-    کیفیت و موقعیت ان

4-    امن بودن هاست

5-    میزان پشتیبانی هاست از سایت شما

در موارد بالا، به پایداری هاست اشاره نمودیم. پایداری یا آپتایم، به مدت زمانی گفته می شود که سایت شما در دسترس باشد لذا این گزینه برای انتخاب هاست خیلی مهم است. میزان پایدارای هاست قابل قبول، در حدود 99 درصد است و اگر کمتر از ان بود نباید به سراغ هاست بروید حال ممکن است که این درصد در یک ماه بالا و در ماه دیگر پایین بیاید لذا میزان پایداری هاست باید ماهانه اندازه گیری شود.

نکته دیگر این است که هاستی را انتخاب کنید که در تمام دنیا سرعت بالایی داشته باشند برای مثال هاست های ایرانی اگر چه در ایران سرعت خوبی دارند ولی برای خارج از کشور غیر از این است و از طرف دیگر هاست های خارجی به جست و جوگرهای گوگل نزدیکتر هستند و در نتیجه عملکرد بهتری دارند.

برچسب‌ها

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

نام شما *
ایمیل شما *

 02146011014