02146011014 پشتیبانی سریع
آموزش سئو

سئو جوملا و یا وردپرس

710 بازدید
سئو جوملا و یا وردپرس

در مقالات قبل بیان کرده ایم که برای مدیریت محتوای سایت ها دو سیستم بسیار قوی و مشهور به نام جوملا و وردپرس وجود دارد که با کمک به تولید بهترین محتوا منجر به بهینه سازی سایت خواهند شد. سئو جوملا و سئو وردپرس هر دو منجر به ارتقا سطح کیفی سئوی سایت شد و هر کدام براساس تنظیمات و اصول خود عمل می کنند. اما زمانی که مدیران سایت ها با این دو سیستم برای تولید و بهینه سازی محتوا مواجه می شوند اولین سوالی که در ذهنشان شکل می گیرد این است که سئو جوملا بهتر است  یا سئو وردپرس؟ در این مقاله قصد داریم به مقایسه این دو سیستم پرداخته و نهایتا حق انتخاب را به خودتان واگذار کنیم.

مقایسه سیستم تولید محتوای جوملا و وردپرس

1-   جوملا و وردپرس هر دو نصب آسانی دارند اما نصب وردپرس سریع تر است.

2-   وردپرس کد باز است به این معنا که شما می توانید نرم افزار وردپرس را مطابق با نظرات خود تغییر دهید.

3-   تعداد قالب های رایگان به زبان فارسی در وردپرس بیشتر است.

4-   لازم است بدانید با توجه به این که تعداد سایت های وردپرسی بیشتر از سایت های جوملا هستند و هچنین نسخه های به روز رسانی وردپرس در فواصل زمانی کوتاه تری عرضه می شوند لذا سایت های  وردپرس بیشتر در معرض خطر هکرها قرا دارند در نتیجه این مسئله یک نقص امنیتی برای سئو وردپرس به حساب می آید.

5-   شما با کمک وردپرس می توانید قالب های مورد نظر خود را در طراحی سایت بسازید اما این کار نیاز به تخصص داشته و باید توسط یک طراح سایت ماهر انجام شود.

سئو جوملا و یا وردپرس

سئو جوملا و یا وردپرس

6-   اگر می خواهید سطح دسترسی خواندن و نوشتن کاربران را به بخش های مختلف سایت تعیین کنید جوملا انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود. همان گونه که می دانید بررسی این سطح، در ارتقا کیفیت محتوا و همچنین ارتقا شرایط سایت نقش مهمی دارد.

7-   تعداد افزونه ها و قالب های فارسی وردپرس نسبت به جوملا بیشتر است.

8-   بر خلاف جوملا، در سیستم وردپرس تمامی افزونه ها به هسته سیستم دسترسی دارند. اما در جوملا این دسترسی تنها برای کامپوننت ها امکان پذیر است.

9-   با توجه به تمرکز بیشتر وردپرس بر روی وبلاگ ها لذا وردپرس بیشتر برای وبلاگ و جوملا بیشتر برای طراحی سایت های کامل مورد استفاده قرار می گیرد.

10- شاید دانستن این مطلب برای شما جالب باشد که گوگل برای سایت های وردپرسی ارزش بیشتری قائل است.

11- در نهایت این که کارکردن با امکانات پیش فرض وردپرس ساده تر از جوملاست.

برچسب‌ها

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

  • kamal
    5 سال پیش

    به نظرم وردپرس در سال های اخیر به شکلی عمل کرده که سایت هایی از نیوک ، دیتالایف و … استفاده می کردند به وردپرس روی آوردن .

  • نام شما *
    ایمیل شما *

     02146011014