02146011014 پشتیبانی سریع
آموزش سئو

لینک بیلدینگ

1233 بازدید
لینک بیلدینگ

اگر در حال حاضر وارد دنیای سئو شده اید، قطعا بارها واژه ی لینک بیلدینگ به گوشتان خورده است. لینک بیلدینگ به معنای دریافت هایپرلینک از یک وب سایت به وب سایت شخصی شما می باشد و یکی از بهترین ابزارها برای افزایش جستجو و بیشتر دیده شدن سایت ها و صفحات اینترنتی می باشند.

موتورهای جستجوگری مانند گوگل معمولا از این لینک ها برای تحت نظر گیری وب سایت ها استفاده می کنند و به بررسی سایت شما خواهند پرداخت. ساخت لینک بیلدینگ در کارهای مرتبط با مدیریت سایت و سئو، یکی از سخت ترین و پیچیده ترین کارها است چرا که متخصصین سئو بیشترین زمان را صرف لینک سازی هدفمند برای افزایش بازدهی سایت می کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی بیشتر لینک بیلدینگ و مزایای بهره بردن از آن بپردازیم.

اجزای موثر ساخت لینک بیلدینگ

1.     شروع تگ لینک: یکی از مهم ترین اجزای لینک ها، تگ لینک به anchor tag می باشد. توسط این فاکتور، تگ لینک شروع به کار کرده و به موتورهای جستجوگر اطلاع می دهد که لینکی به وب سایت دیگری در صفحه بارگزاری شده است.

2.     مقصد لینک: دومین جزء لینک، مقصد لینک است. مقصد لینک به طور کلی متنی است که بین علامت نقل قول قرار دارد و در نمایشگر آدرس وب سایتی (URL) است که به آن اشاره شده است.

3.     متن قابل مشاهدۀ لینک: این جزء در حقیقت همان متن لینک است که کاربران می توانند آن را مشاهده نمایند و در صورتی که قصد داشته باشند لینک را باز کنند، بر روی این متن کلیک می کنند.

4.     پایان تگ لینک: این جزء از لینک، پایان تگ لینک را به موتورهای جستجوگر اعلام می کند.

اجزای موثر ساخت لینک بیلدینگ

اجزای موثر ساخت لینک بیلدینگ

موتورهای جستجوگر چگونه از لینک ها استفاده می کنند؟

هنگامی که موتورهای جستجوگری مانند گوگل، وب سایت هایی حاوی لینک را شناسایی می کنند، می توانند به کمک لینک ها، محتوای این سایت ها را استخراج و به ایندکس خود بیافزایند و پس از آن به رتبه بندی سایت شما خواهند پرداخت.

زمانی که موتورهای جستجوگر مانند گوگل، قصد رتبه بندی سایت شما را دارند، فقط  به محتوای سایت شما توجه نمی کنند، بلکه این موتورهای جستجوگر، به تعداد لینک هایی که به سایت اشاره دارند و کیفیت  لینک ها اهمیت خواهند داد.

به طور کلی می توان گفت، هر چقدر تعداد لینک های مفید در وب سایت های معتبر بیشتر باشد، رتبه ی وب سایت شما در نتایج جستجو بالاتر خواهد بود.

چگونه می توان یک لینک خوب را شناسایی کرد و آن را ساخت؟

1-    کمک گرفتن از رتبه بندی جستجوی مرتبط

یکی از راه های بسیار موثر برای شناسایی لینک با ارزش، جستجوی موضوع لینک، بررسی صفحات مرتبط با لینک و بهره گیری از نحوه ی لینک بیلدینگ آن صفحات است.

2-    استفاده از ابزار Mozrank

موزرنک یکی از ابزار های بسیار حرفه ای است که به کمک آن می توان محبوبیت یک صفحه را در وب بررسی نمود. به طور معمول صفحاتی با موزرنک بالا دارای رتبه بهتری هستند و از محبوبیت بالاتری برخوردار می باشند.

3-    بهره وری از حق اختیار دامنه

4-    کمک گرفتن از بک لینک های رقبا

برای این که بتوانید یک لینک خوب و موفق را بررسی و بیابید، می توانید رتبه ی سایتی رقبایتان را به کمک ابزارهای گوگل جستجو کنید و میزان بک لینکی که آن ها می گیرند را آنالیز کنید.

5-    آنالیز تعداد لینک های روی یک صفحه

می توان به کمک فرمول بندی رتبه صفحه، ارزش یک لینک در کنار سایر لینک ها را بررسی نمود و توسط آن ها راه های ساخت لینک موثر و اصولی را پیدا نمود.

6-    ترافیک ارجاع بالقوه

لینک بیلدینگ فقط منحصر به موتورهای جستجو نیست. در صورتی که نرخ ترافیک ورودی وب سایت شما بالا باشد، این ها نه تنها برای موتورهای جستجو مفید است بلکه می تواند به ورودی کاربران جدید کمک بیشتری نماید.

چگونه می توان یک لینک خوب را شناسایی کرد و آن را ساخت؟

چگونه می توان یک لینک خوب را شناسایی کرد و آن را ساخت؟

لینک بیلدینگ ها چگونه می توانند به افزایش رتبه و موفقیت سایت کمک کنند؟

1.     افزایش روابط سایتی

اکثر اوقات پیش می آید که لینک بیلدینگ ها، به افزایش روابط سایت شما با سایر سایت ها و وبلاگ های مرتبط کمک خواهد کرد. این افزایش روابط  اکثرا از راه طریق تبلیغ و معرفی های کسب و کاری ایجاد می شود.

2.     ارسال بیشتر ترافیک به موتورهای جستجوگر

به طور کلی یک لینک ساخته شده با کیفیت برای یک وب سایت خوب می تواند موجب افزایش آمار بازدیدکنندگان سایت شما شود. در صورتی که وب سایتی که لینک ساخته شده ی  شما را در صفحه خود قرار می دهد در تجارت شما فعالیت داشته و شانس افزایش مشتریان موفقیت کسب و کاری شما نیز، بیشتر خواهد شد.

3.     برند سازی

لینک بیلدینگ های اصولی به برند سازی حرفه ای کسب و کار شما، کمک زیادی خواهد کرد.  تکنیک های مختلف لینک بیلدینگ زیادی وجود دارد که می تواند فعالیت تجاری شما را برای مخاطبانتان شرح دهد و این به افزایش اعتبار شما کمک زیادی خواهد نمود و موفقیت کاری شما را به ارمغان خواهد آورد.

لینک بیلدینگ ها چگونه می توانند به افزایش رتبه و موفقیت سایت کمک کنند؟

لینک بیلدینگ ها چگونه می توانند به افزایش رتبه و موفقیت سایت کمک کنند؟

اصول کلی و اساس لینک بیلدینگ برای سایت ها چگونه است؟

به طور کلی لینک بیلدینگ و ساخت یک لینک اصولی نیازمند عواملی همچون: خلاقیت، تلاش و پول است. چند سالی است که ، کمپین های لینک بیلدینگ زیادی در دنیا برگزار شده است که هرکدام به کمک خلاقیت های به کار رفته از هم دیگر متمایز شده اند.

اما در نتیجه از استراتژی و اصول خاصی پیروی کردند که در ادامه به معرفی این اصول می پردازیم:

·       استفاده از لینک های طبیعی

یکی از اصول لینک بیلدیگ حرفه ای، استفاده از لینک هایی است که سایر وب سایت ها به صورت کاملا طبیعی به صفحات وب سایت شما ارجاع می دهند است.

·       بهره برداری از لینک های دستی برای توسعه بیشتر

دومین اصل برای لینک بیلدینگ،  ایجاد لینک های دستی است و انجام اقداماتی مانند ثبت در دایرکتوری ها، ارسال لینک در ایمیل یا پرداخت هزینه می باشد.

·       استفاده از لینک های خودساخته

سومین اقدام برای لینک بیلدینگ موفق، ایجاد لینک های مرتبط در وب سایت هایی مانند انجمن و فروم ها می باشد. این لینک ها شاید از نظر بسیاری از افراد ارزش بالایی نداشته باشند اما هنگامی که به تعداد زیادی استفاده شوند، می توانند تاثیر زیادی بر افزایش رتبه سایت شما داشته باشند.

 

لینک کوتاه : shorturl.at/lFL47

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

 • سیدی
  8 سال پیش

  سلام. مقالاتتون بسیار تخصصی و مفید هستند. من از تک تکشون خیلی نکات را یاد گرفتم. ممنونم

  • فست سئو
   8 سال پیش

   خوشحالیم که مفید واقع شد

 • رضایی
  7 سال پیش

  مطلب فوق العاده کاملی از لینک بیلدینگ بود ممنون

 • مشرفی
  7 سال پیش

  شما نظرتون را جع به خرید بک لینک که در وبلاگهای بگذاره لینکمونو چی هست؟

  • فست سئو
   7 سال پیش

   توصیه نمیشه. بهتره خودتون وبلاگ بسازید و روی وبلاگ ها کار کنید

 • نام شما *
  ایمیل شما *

   02146011014