بهینه سازی سایت و سئو

لینک بیلدینگ داخلی

blank

علی عطازاده

16 آوریل، 2015

لینک بیلدینگ یا لینک سازی، به مجموع لینک هایی گفته می شود که به صفحات سایت شما ارتباط داده می شود. لینک بیلدینگ در رتبه بندی سایت شما اهمیت زیادی دارد. لینک هایی که به سایت شما ارجاع داده می شوند دو دسته می شوند:
1- لینک های داخلی که به مجموع لینک هایی گفته می شود که در داخل سایت شما وجود دارد و به کاربر کمک می کند از یک صفحه به صفحه دیگر برود.
2- لینک های خارجی به لینک هایی گفته می شود که از سایت های دیگر به سایت شما ارتباط داده می شود و باعث می شود کاربران سایت های دیگر بتوانند وارد سایت شما هم بشوند.
هر سایتی یک صفحه اصلی و چند صفحه فرعی دارد لذا وبمستر باید در طراحی سایت، برای صفحات داخلی یک لینک ایجاد کند و هر یک را به همدیگر ارتباط بدهد. به این کار معماری داخلی سایت هم می گویند. در این معماری، مونوها و صفحات اصلی، شبیه شاخه های فرعی هستند که به بدنه اصلی که همان صفحه اصلی متصل هستند.

بدست آوردن لینکهایی به سمت شما‬ از مردم و وب سایتها که کنترل ‫بر آن ندارید لازم است‬ ولی دشوار نیز میباشد، ولی لینکهایی‬ که بر آنها کنترل دارید را فراموش نکنید. تعیین چگونگی لینک کردن به صفحات هم برای سایت‬ و هم برای موتورهای جستجو اهمیت بسیاری دارد‬. لینک بیلدینگ داخلی به موتورهای جستجو‬ کمک میکند تا ساختار وب سایت شما را درک کند‬ و همچنین اهمیت هر صفحه‬ سایت شما را نیز بسنجد و نتیجه لازم را در سئو سایت شما به همراه بیاورد.‬

تقسیمات لینک بیلدینگ داخلی

‬ما می توانیم لینک بیلدینگ داخلی را به دو دسته تقسیم کنیم :1- لینکهای مسیردهی و 2- لینکهای متنی‬. لینکهای مسیر دهی لینکهای هستند که‬ در بالا، طرفین و پایین صفحات وب قرار میگیرند‬ و شما میتوانید انها را به‬ عنوان نظام سایت خود در نظر بگیرید.‬ لینکهای مسیردهی در تمامی صفحات سایت نمایش می یابند و‬ آنها برای راهنمایی کاربران در هنگام‬ کلیک بر سایت و پیدا کردن موضوع مور‫د نظر استفاده میشوند‬. موتورهای جستجو لینکهای مسیردهی را برای‬ تعیین سلسله مراتب صفحه تحلیل میکنند‬ و از صفحه خانگی نشات میگیرند‬ و آنها قادر به دیدن‬ چگونگی سازمان بخشی محتوا هستند و‬ سطحی بودن و عمیق بودن ساختار را تعیین میکنند‬.

خارج از نظام مسیردهی وب سایت،‬ لینکهای متنی وجود دارند که‬ این لینکها در محتوای هر صفحه‬ هستند که به صفحه دیگری از سایت اشاره میکند‬ و مانند لینکهای خارجی، انها میتوانند‬ برای زمانی که محتوای صفحه‬ به محتوای صفحه ی دیگر ارجاع میدهد بسیار مفید باشند‬. لینکهای متنی به کاربران کمک میکند‬ تا به اطلاعات مرتبط دیگر ارجاع یابند‬ و آنها به موتورهای جستجو نیز کمک میکنند به این شکل که ‬ موتورهای جستجو میتوانند متن عطفی لینک داخلی را بررسی کنند‬ تا محتوای صفحه ای که به‬ آن لینک شده است را دریابند و لینکهای داخلی‬ به موتورهای جستجو کمک میکنند تا‬ ارتباط موضوعی صفحه ، اهمیت صفحه‬ و کمیت لینکهای درونی اشاره کننده را دریابد.‬

وقتی که شما وب سایت خود‬ را میسازید، بر روی آن و المانهای مسیردهی‬ که در صفحات قرار میدهید زمان بگذارید‬ و وقتی که شما محتوایی را‫ مینویسید ، مطمئن شوید‬ که از لینک بیلدینگ به صفحات دیگر سایت‬ در لینکهای متنی که برای متن‬ عطفی مناسب است زمان بگذارید‬ زیرا به این صورت هم برای کاربران‬ و هم موتورهای جستجو مفید خواهد بود‬‬‬‬ و تاثیر فوق العاده ای در سئو و بهینه سازی سایت شما خواهد داشت.

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

6 دیدگاه دربارهٔ «لینک بیلدینگ داخلی»

  1. سلام
    ببخشید میتونم بپرسم شما با چه افزونه ای کلماتی مثل “سئو” و “بهینه سازی سایت” رو در تمامی مطالب وردپرس لینک دهی کردید ؟

    1. بله خوب ممکنه بخوایم بعدا عوض کنیم یا حتی کلمه رو به شکل دیگه بنویسیم. در ضمن اگه انوماتیک این کار انجام بشه نظارت کردن به لینک ها می تونه خیلی سخت بشه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *