HTML 5 و سئو

ارسال شده در
HTML 5 و سئو

برای متخصصین سئو که به آینده می‌اندیشند، داشتن اطلاعاتی در خصوص  HTML 5 ضروری است. اگرچه تغییرات و مفاهیم جدید در HTML 5 بیشتر از متخصصین سئو، بر توسعه دهندگان و طراحان وب اثر می‌گذارد، اما HTML 5 به معنای تغییر در سیاست سئو ارگانیک نیست.

ویژگی‌های جدید HTML 5

به نظر می‌رسد که HTML 5 در مسیر زبان برنامه نویسی گام بر می‌دارد، اما اینطور نیست و هنوز زبان ارائه بر مبنای XML می‌باشد. در نگاه اول، تگ‌ها و عناصر جدید ممکن است پیچیده به نظر برسند. این نسخه تفاوت زیادی با نسخه ۴ ندارد و ایده اصلی نسخه ۵ ایجاد قابلیت سازش‌پذیری وارونه بود.

تغییرات HTML 5 چه اثری بر سئو دارد؟

  • بخش بندی بهبود یافته صفحه: منظور از بخش بندی صفحه، تقسیم بندی صفحه به بخش‌های مجزا است (محتوای اصلی، منوها، هدر، فوتر، بخش لینک‌ها و غیره) است و این بخش ها، مدخل‌های مجزایی در نظر گرفته می‌شوند.
  • تگ جدید <article>: از دیدگاه سئو، شاید این تگ بهترین افزونه HTML 5 باشد. این تگ امکان مشخص کردن مدخل‌های مجزا را در مطالب منتشر شده آنلاین مانند بلاگ یا مجله میسر می‌کند. انتظار می‌رود که استفاده از این تگ، موجب کاهش نیاز به استفاده از تگ <div> شود.
  • تگ جدید <section>: این تگ را می‌توان برای شناسایی بخش‌های مجزا در یک صفحه، فصل، کتاب استفاده کرد. مزیت این تگ آن است که هر بخش، هدینگ HTML خود را دارد.
  • تگ جدید <header>: این تگ بسیار شبیه تگ <H1> است اما تفاوت آن این است که ممکن است شامل عناصر زیادی مانند H1، H2، H3، تمام پاراگراف‌های متن، لینک‌های دارای کد اختصاصی و هر نوع اطلاعات مرتبط شود.
  • تگ جدید <footer >: این تگ ممکن است به سودمندی تگ <header> نباشد، اما امکان گنجاندن اطلاعات مهم را میسر می‌سازد و می‌توان آن را برای سئو نیز استفاده کرد.
  • تگ جدید <nav>: هدایت در صفحه یکی از مهم ترین فاکتورها برای سئو است. از این تگ می‌توان برای شناسایی مجموعه ای از لینک‌های ارجاعی به صفحات دیگر استفاده کرد.

تگ های <audio>، <video> یا <dialogue> نیز بخشی از تگ های جدید HTML 5 هستند.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 10 =