راهنمای بازاریابی محتوا

ارسال شده در
راهنمای بازاریابی محتوا

سئو بر خلاف عنوان فریبنده و شیک خود دنیای عجیبی دارد! افراد زیادی درگیر این دنیا شده اند و خود را متخصص سئو می‌دانند؛ اما در واقع تنها چیزی که از سئو آموخته اند یک سری اصول کلیشه ای است که هیچ کاربردی ندارند. کمپانی‌های مختلف نظیر فست سئو هم ساده به جایگاه فعلی خود نرسیده اند و طعم خدمات سئو با تکیه بر تجربه‌هایی که ما در فست سئو به دست آورده ایم لذت بخش تر شده است. همان طور که می‌دانید

بازاریابی محتوا بخش مهمی از سئو را تشکیل می‌دهد. طوری که بدون توجه به محتوا و به روزرسانی سایت سئو بی فایده می‌شود و هر چه قدر هم تلاش کنید به چشم گوگل نمی‌آید. گوگل ا ز شما محتوا تر و تازه می‌خواهد. این شما هستید که باید این خواسته گوگل را با بازاریابی محتوا برآورده کنید. برای تولید محتوا بهینه اصول محتلفی وجود دارد که بعد از آشنایی با مفهوم تولید یا بازاریابی محتوا باید از آن‌ها استفاده کنید. راهنما بازاریابی محتوا که در ادامه می‌خوانید در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

اصول اساسی برای شروع بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا از کلمات کلیدی شروع می‌شود. اولین قدم این است که خواسته کاربران خود را بشناسید. فرض کنید شما شرکت خدمات سئو هستید و می خواهید به کاربران خود این خدمات را عرضه کنید. خب کاربر چه کلماتی را باید در گوگل جستجو کند تا برند شما ظاهر شود؟ همان کلمات پرکاربردی که در بازاریابی محتوا هم قرار است روی آن ها مانور دهید را انتخاب کنید. این انتخاب طی سه مرحله انجام می شود:
• آگاهی : در این مرحله کاربر نسبت به مشکلات خود آگاه می‌شود و برای جستجو نیاز خود در گوگل اقدام می کند.
• سنجش : در مرحله دوم کاربر شروع به مقایسه و سنجش نتایج گوگل می‌کند تا مطلبی متناسب با نیاز خود پیدا کند. هنر یک بازاریاب واقعی در این زمان مشخص می‌شود که بتواند کلمات کلیدی خود را طوری به کار برد که کاربر با دیدن عنوان، مطلب را انتخاب کند.
• تصمیم گیری : همه چیز تمام شده است! کاربر در این مرحله انتخابش را انجام داده است و راه برگشتی نیست؛ مگر این که محتوا شما کاربردی نباشد و بخواهد باقی سایت ها را امتحان کند.
چون این مراحل کمی سردرگم کننده هستند و از طرفی کاربران با فوت و فن بازاریابی محتوا آشنایی ندارند این خدمات را در کنار سئو از فست سئو بخواهید.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =