۳ اشتباه سرنوشت ساز در سئو که اغلب وبمستران مرتکب می‌شوند

ارسال شده در
3 اشتباه سرنوشت ساز در سئو

سئو به منزله یک میدان مسابقه است. هر چه قدر که هم تمرین کرده باشید باز هم امکان اشتباه در میدان رقابت وجود دارد. در واقع همان طور که همه اشتباه می‌کنند شما هم اشتباه می‌کنید و از خطا منزه نیستید! این یک حقیقت است که وبمستران همیشه در حوزه مدیریت وب سایت خود برای سئو بهتر خوب عمل نمی‌کنند. زمان زیادی می‌طلبد تا یک وب مستر تبدیل به وب مستر واقعی شود و بتواند خودش به اموری رسیدگی کند که برای سئو و ارتقا رتبه سایت ضروری هستند.
افراد زیادی در میدان سئو قدم نهادند؛ اشتباه کردند و ما در فست سئو از این اشتباهات متداول درس گرفتیم. برای این که شما هم گرفتار همین اشتباهات نشوید چک لیستی تهیه کردیم و ۳ اشتباه سرنوشت ساز در سئو که اغلب وبمستران مرتکب می‌شوند را لیست کرده‌ایم. متداول‌ترین این اشتباهات را در ادامه با شما به اشتراک می‌گذاریم.

اشتباهات سرنوشت ساز در سئو

به نکات زیر به عنوان آزمایشی برای سئو سایت خود نگاه کنید:
عدم سازگاری سایت با موبایل
ایندکس مطالب سازگار با موبایل نسبت به مطالب معمولی ارجحیت دارد. این سازگاری دو معنا متفاوت می‌تواند داشته باشد:
۱ – آیا وب سایت شما به تکنیک‌های استاندارد توسعه با استفاده از Css یا استایل شیت پایند بوده است؟
۲ – آیا از ساب دامین جداگانه نظیر m.domain.com به عنوان نسخه موبایل سایت استفاده می‌کنید؟ (اگرچه برای استفاده از ساب دامین جداگانه به لحاظ تکنیکی محدودیت و اشکالی وجود ندارد اما سئو را مشکل می‌کند؛ چون ساب دامین نظیر یک سایت مستقل است و مدیریت آن به این شکل کمی پیچیده است.)
بی توجهی نسبت به فایل Robots.txt
تا زمانی که تعمیرات و آماده سازی سایت برای نمایش به اتمام نرسیده باشد باید از دید موتور‌های جستجو مخفی بماند. به این منظور در فایل Robots.txt رشته‌ای از کد‌ها قرار می‌گیرد که با استفاده از آن وب سایت از دید اسپایدر و سایر عوامل موتور جستجو بلاک می‌شود. در اغلب موارد بی توجهی به این کد‌ها در فایل Robots.txt عامل دیده نشدن وب سایت است.
نادیده گرفتن خطا‌های HTML
عدم استفاده از کد‌های W3C معتبر نمونه‌ای از خطاهای رایجی است که اغلب وبمستران دچار آن می‌شوند. بد نیست بدانید خطاهای مربوط به HTML نه به صورت مستقیم اما غیرمستقیم تاثیر خود را روی شیوه نمایش سایت و رتبه بندی اعمال خواهند کرد. بررسی کامل و نهایی W3C روی تمام بخش‌های سایت داشته باشید و از بروز این خطا به خاطر سئو سایت خود جلوگیری کنید.
بارگذاری تصاویر از جمله بخش‌های پرخطا در سئو و بهینه سازی سایت است که در آینده بیش‌تر بدان می‌پردازیم.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 18 =