۱۰ اشتباه ساده در سئو

ارسال شده در
10 اشتباه ساده در سئو

۱- انتخاب کلیدواژه‌های نادرست

افراد کلیدواژه‌ها را انتخاب می‌کنند و تصور می‌کنند که توصیف کننده سایتشان است اما کاربران سطح متوسط این کلمات را جستجو نمی‌کنند. برای انتخاب کلیدواژه‌ها مناسب می‌توانید از ابزار Website Keyword Suggestion استفاده کنید.

۲- نادیده گرفتن تگ <title>

این تگ بهترین محل برای قرارگرفتن کلیدواژه است چون نه تنها به بهینه سازی کمک می‌کند، بلکه متن موجود در این تگ در نتایج جستجو به عنوان «عنوان صفحه» نشان داده می‌شود.

۳- وب سایت فلش بدون نسخه html

فایل‌های فلش ممکن است جذاب باشند، اما نه برای موتورهای جستجو و کاربران. موتورهای جستجو سایت‌های فلش را دوست ندارند چون اسپایدر نمی‌تواند محتوای آنها را بخواند و در نتیجه آنها را ایندکس نمی‌کند.

۴- منوهای جاوا اسکریپت

موتورهای جستجو جاوا اسکریپت را نمی‌خوانند، پس از آن استفاده نکنید. اگر مجبور به این کار هستید، یک نقشه سایت ایجاد کنید (یا لینک‌ها را در تگ <noscript> قرار دهید).

۵- عدم وجود یکپارچه سازی و مراقبت و نگهداری

اگر می‌خواهید موفق باشید، باید دائماً سایت خود را بهینه سازی کنید، به رقابت توجه داشته باشید و تغییرات الگوریتم موتورهای جستجو را دنبال کنید.

۶- تمرکز بیش از حد بر متا تگ ها

متاتگ در حال قدیمی ‌شدن هستند (اگر تا به حال نشده باشد). می‌توانید برای تمام کلیدواژه‌ها و توصیفات متاتگ ایجاد کنید اما انتظار نداشته باشید رتبه خوبی کسب کنید.

۷- استفاده از تصاویر برای هدینگ

چون لینک‌های منو و تگ‌های h2 برای سئو مهم هستند، پس تصویر، کارایی متن را نخواهد داشت.

۸- نادیده گرفتن نشانی سایت

از کلیدواژه‌ها در نشانی سایت استفاده کنید تا به مزیت رقابتی شما تبدیل شود. استفاده از کلیدواژه‌ها در نشانی سایت، عنوان و پاراگراف‌های ابتدایی منجر به کسب رتبه بهتر موتورهای جستجو می‌شود.

۹- اسپم بودن بک لینک

این یک خیال است که بک لینک بیشتر همیشه بهتر است. اگر بک لینک های زیاد و بی کیفیت داشته باشید، در نهایت موتورهای جستجو و به خصوص گوگل سایت شما را مسدود خواهد نمود.

۱۰- نبودن کلیدواژه‌ها در محتوای سایت

بهتر است کلیدواژه‌ها در متن وجود داشته و برجسته یا هایلایت شوند تا به بهبود رتبه شما کمک شود.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + بیست =