گوگل پلاس و تاثیر آن بر رنکینگ سایت

ارسال شده در
گوگل پلاس و تاثیر آن بر رنکینگ سایت

همان گونه که قبلا گفته ایم، حضور در شبکه های اجتماعی، یک راه بسیار مناسب برای افزایش رنکینگ سایت شما است و به ویژه اگر شما در شبکه هایی فعالیت نمایید که پرطرفدار هستند، شانس موفقیت شما بیشتر خواهد شد. یکی از مهمترین شبکه های اجتماعی، گوگل پلاس است.

معرفی گوگل پلاس

گوگل پلاس به معنی لایک کردن یک پست و ایجاد محبوبیت آن توسط گوگل است. گاها شما در برخی از سایت ها در انتهای خواندن یک مطلب، به علامت +۱ برخورد کرده اید. شما در صورت کلیک کردن بر روی این علامت، می توانید به این متن امتیاز بدهید و این امتیاز در گوگل ثبت می شود در نتیجه گوگل متوجه می شود که این مقاله توسط کاربر استقبال کرده و همین امر باعث تاثیر مثبت در رنکینگ سایت می شود.

نحوه استفاده از گوگل پلاس

حال که با تاثیر گوگل پلاس بر رنکینگ سایت اشنا شدید، باید بدانید که چگونه می توانید از ان استفاده کنید. گوگل پلاس همانند سایر شبکه های اجتماعی، کاربران را مبنای کار خود قرار می دهد. در این برنامه، در واقع کاربر باید به مطلب رای بدهد برای این منظور ابتدا باید برای خود در گوگل یک حساب کاربری راه اندازی نماید و پس از خواند یک محتوا و یا مطالعه اطلاعات یک صفحه، در صورتی که آن مطلب یا محتوا برای او با ارزش بود، بر روی علامت +۱ یکبار کلیک کند و به این صورت یک رای مثبت برای صفحه مرود نظر به گوگل ارسال کرده است.

 

گوگل پلاس
گوگل پلاس

مزیت های گوگل پلاس

زمانی که شما از یک مطلب با لایک کردن ان در گوگل پلاس، حمایت می کند، چند اتفاق می افتد:

۱-    اولین و مهمترین اتفاق، تاثیر مثبت این لایک بر رنکینگ سایت مورد نظر است. در واقع در این حالت، کاربر همه کاره است و نوعی رای گیری توسط گوگل برپا شده است تا بتواند در رتبه بندی سایت، نظر کاربران را نیز دخیل کند.

۲-    زمانی که شما مطلبی را در گوگل سرچ و لایک می کنید، در نهایت برای شما در حساب کاربری خودتان، موضوعات لایک شده را براساس نظر شما رتبه بندی می کند. برای مثال در حالت عادی ان مطلب در رتبه دهم گوگل است ولی وقتی شما ان را لایک می کنید برای شما در رتبه هفتم قرار می گیرد. این رتبه ۷ فقط برای شما قابل رویت است.

۳-    همچنین شما اگر در گوگل پلاس عضو شوید، موضوعاتی که توسط شما برگزیده شده و لایک گرفته اند را به دوستان شما معرفی می کند.

 

حتما بخوانید :

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =