گوگل دیتاهای خود را از دست داد

ارسال شده در
گوگل دیتاهای خود را از دست داد

گوگل دیتاهای خود را از دست داد !!!!!!!!!!!!!!!!

در تاریخ بیست و یک آگوست کمپانی گوگل برای بار چهارم در این ماه مورد اصابت صاعقه قرار گرفت. می توان گفت گوگل مورد حمله یک دیتاخراب کن قرار گرفت! گوگل گفت که پنجشنبه سیزدهم آگوست صاعقه به محل داده های مرکز اروپایی آن برخورد کرد که نتیجه آن بالا پایین شدن فشار برق و ارورهای دیسکی گاه به گاه بود. این ارورها منجر به از دست دادن دائمی دیتاها شد. این نوسانات برق درواقع موجی از ارورها را ایجاد کرد که تا دوشنبه هفدهم آگوست پابرجا بود. گوگل اعلام کرد که ازبین رفتن این داده ها بر کمتر از ۰.۰۰۰۰۰۱% از فضای دیسک مقاوم موتور محاسباتی آن تاثیر گذاشته است.

 پنج درصد از دیسکهای مقاوم استاندارد و همینطور دیسک ایجاد کننده اسنپشات در منطقه حداقل یکبار شکست نوشتاری طی این نوسانات داشته اند. مراکز دیتهاهای گوگل از باتری بک آپ برای سیسیتم ذخیره استفاده می کند. سیستمهای کمکی هم به طور خودکار سریعا برق را در خود ذخیره می کنند. اما گوگل گفت که برخی از داده های نوشته شده اخیر در سیستمهای ذخیره ای واقع شدند که به خرابی برق مشکوک بودند. در برخی موارد، این اتفاق باعث شد تا دیتاها برای همیشه پاک شوند.

 هیچ کس نمی تواند قول بدهد دیتاهای ذخیره شده در cloud هم به خاطر صاعقه پاک نشوند. گوگل کاملا مسئولیت این اتفاق را به عهده گرفته است اما به مشتری ها یاداوار شده است که نمونه های GCE و دیسکهای مقاوم همه با هم در دیتا سنتر جمع آوری شده اند. به عبارتی دیگر تنها یک حادثه نیاز است تا آسیب ببینند چون آسیب پذیر هستند.

منبع : sophos.com

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − یک =