از گوگل ادوردز (Google AdWords) چه می دانید

ارسال شده در
گوگل ادوردز

حتما تا به حال در زمانی که مطالب سایت خاصی را مطالعه می کنید، به بنرهای تبلیغاتی کنار سایت ها برخورد کرده اید و شاید این سوال برای شما پیش آمده که این تبلیغات چگونه فعال می شوند. یکی از ترفندهای موفقیت در زمینه کسب و کار در سئو این است که شما از گوگل تبلیغاتی را بخرید که اصطلاحاه به آن تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز می گویند. در مورد تبلیغات بنری برای مثال شما تعیین می کنید که به ازای هر بار کلیلک بر روی بنر شما، فلان قیمت را پرداخت می کنید و حساب کاربری شما فعال می شود. برای مثال شما برای کلمات کلیدی متن های خود از گوگل تبلیغات می خرید حال اگر سایت های دیگر برای همین کلمات کلیدی قیمت بیشتری برای هر کلیک پرداخت کنند، آن ها رتبه بالاتری نسبت به شما خواهند داشت.

نحوه پیشنهاد قیمت در گوگل ادوردز

حال این سوال پیش می آید که قرار گیری تبلیغات در گوگل به چگونه است. گوگل سایت شما را براساس نمره مخاطبانتان رتبه بندی یا رنکینگ می کند لذا این که تبلیغات شما در چه محلی قرار گیرد، براساس رنکینگ تبلیغات شما است. مسلما ترتیب قرار گیری تبلیغات، براساس رتبه یا رنکینگ ان ها است به گونه ای که تبلیغاتی که رنکینگ بالاتری داشته باشند، ابتدا رقار می گیرند و سایر تبلیغات در ادامه آن ها لحاظ می شود. اما این که چگونه شما می توانید وارد مزایده یا پیشنهاد بشوید مهم است.

نحوه ورود به مزایده گوگل ادوردز

فرض می کنیم که شما چند کلمه کلیدی را که می دانید در میان کاربران بیشتر سرچ می شود انتخاب کرده اید و حال تصمیم گرفته اید که برای آن ها از گوگل، تبلیغات بخرید. حال ابتدا کلماتی که مد نظر دارید را انتخاب می کنید و در اکانت خود قرار می دهید. سپس گوگل با توجه به شرایط مزایده، کلماتی را که ارتباط بیشتری به مزایده دارد را انتخاب می کند و بیشترین قیمت تبلیغاتی را به ان اختصاص داده و همراه با تبلیغ شما وارد مزایده می کند. لازم است توجه داشته باشید که ان چه که موقعیت تبلیغ شما را مشخص می کند، رتبه تبلیغ است و هر چه تبلیغ ما رتبه بالاتری داشته باشد مسلما شانس گرفتن رتبه اول برای آن بیشتر خواهد شد. همچنین لازم است بدانید که مزایده در گوگل ادوردز زمان خاصی ندارد و در هر ماه میلیاردها بار تکرار می شود.

حتما بخوانید :

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 10 =