کاربرد فوتر سایت چیست

ارسال شده در
کاربرد فوتر سایت چیست

در هر سایت، صفحات مختلف وجود دارد که یک صفحه صفحه اصلی و سایر صفحات، صفحاتی هستند که لینک های داخلی به آن داده می شود و هر صفحه باید به یک محتوا اختصاص پیدا کند. در انتهای هر صفحه شما باید اطلاعاتی از قبیل منبع مطلب، نام نویسنده، لینک صفحه یا منبع مطلب، حق کپی رایت و… بیان شد. از آنجایی که این بخش در انتهای هر صفحه لحاظ می شود، به همین دلیل به آن فوتر سایت می گویند.

چه مواردی باید در فوتر سایت قرار گیرند

فوتر جز جدا نشدنی هر سایت است و هر وبمستر باید در ساخت صفحات سایت خود، به این قسمت توجه داشته باشد. اما باید بدانید که در قسمت فوتر، چه مطالبی را می توان قرار داد و در واقع چه نکاتی باید در این قسمت بیان شوند:

۱-    در پایین هر مطلب و هر صفحه باید لینک مربوط به آن بخش را بنویسید.

۲-    کلمات کلیدی باید در انتهای  هر متن از طریق لینک لحاظ شوند تا در تمام صفحات سایت تکرار شوند این کار باعث ارتباط صفحات می گردد.

۳-    در صفحه اصلی شما باید در انتهای صفحه به عبارتی در قسمت فوتر، آدرس خود را بنویسید با این کار گوگل راحت می تواند موقعیت شما را پیدا کند و در نتیجه براساس اصول سئو محلی، گوگل به کاربران کمک می کنند که در نزدیکترین موقعیت مکانی خود ، به دنبال یافتن نیازهای خود باشند.

۴-    در فوتر نه تنها باید آدرس مکانی سایت بیان شود بلکه باید گزینه ای به نام تماس با ما نیز  قرار گیرد تا راه های ارتباط از راه دور همانند تلفن، ایمیل و… در آن قسمت لحاظ شود تا کاربر به وبمسترها دسترسی آسان داشته باشد.

۵-    در فوتر باید لینکی وجود داشته باشد که به حریم خصوصی ارتباط داده شود. در این قسمت باید اطلاعات کاربران و چگونه حفاظت و استفاده از ان ها و همچنین سیاست های سایت بیان می شود.

۶-     قوانین سایت باید در فوتر بیان شود تا زمانی که کاربر وارد سایت می شود، به شرط قبول مقررات می تواند از ان ها استفاده کنند.

۷-    در صفحه اصلی، یک منوی اصلی وجود دارد که آیکن های مهم در داخل ان ها قرار می گیرد اما اگر شما آیکن هایی دارید که لزومی برای قرار گرفتن آن ها در منوی اصلی نمی بینید، می توانید به صورت منویی در فوتر قرار دهید.

۸-    اگر در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنید، آدرس آن ها را در فوتر قرار دهید تا کاربر راحت بتوان در ان ها عضو شود.

 

حتما بخوانید :

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

2 دیدگاه ارسال شده در “کاربرد فوتر سایت چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 18 =