چک سئو قالب

ارسال شده در
چک سئو قالب

متاسفانه اکثر افرادی که به تازگی تصمیم گرفته اند که خدمات خود را از طریق راه اندزای یک وب سایت گسترش دهند آشنایی زیادی با سئو و بهینه سازی سایت نداشته و در بهترین حالت ممکن، با اطلاعات کلی از سئو آشنایی دارند. این عدم آگاهی می تواند لطمه بزرگی به سایت بزند چرا که بالاخره از یک زمان به بعد شما باید از حمایت سئوکار خارج شده و خودتان در مدیریت و بهینه سازی سایت خودکفا شوید. در همین راستا در این مقاله به صورت جزئی و تخصصی به مسئله چک سئو قالب خواهیم پرداخت؛ مطلبی که اکثر افراد از آن بی اطلاع هستند.

سئو قالب چیست

در ابتدا لازم می دانیم که تعریفی از سئو قالب و عملکرد آن داشته  و سپس به سراغ مبحث اصلی برویم. سئو قالب در واقع کدگذاری و چهارچوبی  است که برای قالب سایت نوشته می شود به گونه ای که نه تنها موتور جستجو سایت مربوطه را به خوبی شناسایی کرده و به آن رتبه عالی بدهد بلکه تعداد کاربران سایت نیز افزایش یابد. لذا در کدنویسی قالب سایت باید به چند نکته توجه داشت:

۱-   کاربر باید به راحتی بتواند به تمامی صفحات سایت با سرعت بالا دسترسی داشته باشد.

۲-   کاربرد منوها در سایت به صورت مناسب و طبق سئو قالب فراموش نشود.

۳-   سایت شما باید از نقشه سایت درون قالبی نیز برخوردار باشد.

۴-   لینک های درون فوتر سایت باید به درستی طراحی و مرتب شوند.

۵-   حتما از   robots.txt  در سایت استفاده شد.

۶-   جایگاه استفاده از breadcrumbs  مناسب و درست باشد.

۷-   و…

چک سئو قالب و ضرورت انجام آن

شما باید هر لحظه از وضعیت سئو قالب خود و کدگذاری ها اطلاع داشته باشید. چرا که ممکن است به صورت ناخواسته برخی از کدها اشتباه وارد شده باشند و یا اختلالی در کد لینک های مختلف سایت شما ایجاد شود در این صورت رتبه شما به شدت تحت تاثیر این کدهای غلط قرار خواهد گرفت. به همین اهمیت چک سئو قالب ابزارهایی که برای این منظور طراحی شده است که هر یک از قابلیت هایی به منظور بررسی وضعیت قالب سایت برخوردار هستند. به طور کلی اهمیت چک سئو قالب را ار چند بعد می توان مورد بررسی قرار داد:

۱-   شما باید سایت خود را از نظر کدها و قالب آنالیز کنید تا بدانید که وضعیت فعلی شما چگونه بوده و اگر مشکلی رخ داده است آن را رفع کنید.

۲-   همچنین چک سئو قالب به شما کمک می کند تا وضعیت سایت خود را نسبت به سایت رقبا بررسی کنید.

۳-   جالب است بدانید که حتی فونت هایی که در سایت استفاده می شود بر روی سئو قالب و نهایتا رتبه شما تاثیر خواهد گذاشت.

۴-   چک سئو قالب به منظور بررسی سرعت سایت بسیار اهمیت دارد. بهترین سرعت سایت باید در دامنه ۵-۳ ثانیه قرار داشته باشد و سرعت های کمتر و بیشتر از این مقدار هر دو برای رنکینگ سایت مضر هستند.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 5 =