چک سئوی سایت

ارسال شده در
چک سئوی سایت

وقتی که از راه اندازی سایت صحبت می کنیم متاسفانه بیشتر افراد گمان می کنند همین که سایت خود را طراحی کرده و در آن به تبلیغات و یا نگارش مقاله بپردازند کافی است. اما این باور کاملا غلط است. یک سایت زمانی می تواند موفق باشد که براساس اصول سئو طراحی و راه اندازی شود. به عبارت دیگر راه اندازی و مدیریت سایت و سئو باید همواره در کنار همدیگر قرار داشته باشند. به همین منظور است که چک سئوی سایت اهمیت زیادی دارد.

گوگل قوانین و اصولی را برای سئوی سایت معرفی می کند که مدیریت و بهینه سازی آن باید براساس این قوانین انجام شود. در صورتی که روش هایی غیر از روش های معتبر گوگل برای به روزرسانی سایت ها استفاده شود از نظر گوگل غیر قانونی بوده و تخلف به حساب می آید. از طرفی شما همواره باید چک سئوی سایت را انجام دهید تا بدانید که وضعیت کنونی سایت چگونه بوده و شما در چه شرایطی نسبت به رقبا به سر می برید.

چگونه چک سئوی سایت را انجام دهیم

حتما این سوال برای شما پیش خواهد آمد که برای چک سئوی سایت از چه ابزارها و روش هایی می توان کمک گرفت. برای آشنایی در این زمینه ادامه مقاله را مطالعه کنید:

۱-   ابزار گوگل وبمستر

این ابزار که معروف ترین ابزار سئو از نظر گوگل است اطلاعاتی من جمله نحوه مشاهده سایت از طریق گوگل، اطلاعات جستجو و نحوه فعالیت کاربران سایت و همچنین اطلاعات ثبت و رشد سایت را در اختیار شما قرار می دهد.

۲-   ابزارهای Moz Pro

این مجموعه ابزارهای به شما کمک می کند تا رتبه سایت را افزایش دهید. در کل امکان فرصت جستجو سئو، تهیه گزارش، رشد و بهبود مسیر فعالیت و در حالت کلی بهینه سازی سئو با ابزارهای Moz Pro  برای شما فراهم می شود.

۳-       Check My Links

به منظور بررسی درست بودن لینک های داخلی و خارجی می توانید از این ابزار رایگان استفاده کنید. در این صورت بلافاصله که مشکلی در لینک ها رخ داده باشد سریعا برطرف خواهید کرد.

۴-     SEO Report Card

این ابزار با ارائه اطلاعات من جمله رتبه سایت، لینک بیلدینگ، تحلیل های on-site، قابلیت دسترسی وب سایت، معیارهای اطمینان و ایندکس گذاری به شما کمک می دانید تا بدانید وضعیت سایت نسبت به رقبا و شرایط پیشرفت آن چگونه است.

۵-     HubSpot’s Website Grader

این ابزار که یکی از بهترین ابزارهای چک سئوی سایت است به ارائه گزارش شخصی سازی شده کمک می کند تا شما از امنیت سایت، وضعیت سئو، قابلیت دسترسی سایت در موبایل و همچنین سرعت و عملکرد سایت باخبر شوید.
۶-   وورنک

این ابزار چک سئوی سایت به شما اطلاعاتی از قبیل سرعت سایت، قابلیت دسترس بودن، طول دامنه، وضعیت بک لینک، وضعیت فعالیت در شبکه های اجتماعی، وضعیت استفاده از متاتگ ها را ارائه کرده و شما می توانید این گزارش را در فرمت PDF  ذخیره کنید.

۷-    Screaming Frog SEO Spider

از دیگر ابزارهای چک سئوی سایت که به منظور بازاریابی اینترنتی استفاده می شود، Screaming Frog SEO Spider  است. شما می توانید با وارد کردن آدرس صفحه مورد نظر در این ابزار با سرعت زیاد به تحلیل و آنالیز سایت بپردازید.

۸-    Found SEO Tool

این ابزار رایگان بوده و شما با وارد کردن آدرس صفحات به داخل آن می توانید هر صفحه را از نظر تکنیکی (دامنه سایت، نقشه، و…)، محتوایی و لینک های خارجی تحلیل کنید.

۹-    Remove’em

اگر سایت هایی از شما لینک خریداری کرده اند و اکنون شما می دانید که این سایت ها توسط گوگل جریمه شده اند با این ابزار می توانید لینک آن ها را پاک کنید.

۱۰-Varvy’s SEO Overview

از این ابزار چک سئوی سایت می توانید جهت بررسی قدرت دامنه، عکس های سئو شده، لینک ها، شبکه های اجتماعی، سرعت سایت و… استفاده کنید.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =