چرا استفاده از کد کپچا ایده بدی است؟

ارسال شده در
چرا استفاده از کد کپچا ایده بدی است؟

پس از پاپ آپ‌ها، کپچاها آزاردهنده ترین مورد در وب هستند. اگر برای شما مهم نیست که بازدیدکنندگان سایت شما را عصبانی و ناراحت ترک کنند، از کپچا استفاده کنید.

اسپم بد است اما کپچا هم بهتر از آن نیست

زمانی که وب با سرعت سرسام آوری در اواخر قرن پیش پیشرفت کرد، اسپم‌ها نیز پیشرفت کردند و به سرعت به کابوسی برای بسیاری از سایت‌ها تبدیل شدند و وب مسترها دست به دامن کپچا شدند. تصور کنید که اگر کپچا به اشتباه وارد شده باشد و کل داده‌های فرم پاک شده و کاربر عصبانی مجبور باشد از نو اطلاعات را وارد کند. چند نفر مجدداً فرم را پر خواهند کرد؟

کپچاها به نرخ تبدیل لطمه می‌زنند

اگر کپچاها مانع شاخص رتبه بندی اسپایدر موتور جستجو شوند، برای سئو نیز مشکل ایجاد می‌کنند. بدترین آسیب آنها می‌تواند آسیب وارده به درصد تبدیل کاربران به مشتریان باشد. میزان آسیب اسپم به اندازه از دست رفتن نرخ تبدیل نیست. استفاده از کپچا در فرم ثبت نام مجله خبری کاربران شما را به نصف کاهش می‌دهد. در این بین، کپچاهای صوتی و تصویری بیشترین نرخ آسیب به نرخ تبدیل را دارند چون یک دقیقه از وقت کاربر را برای پر کردن کادر مربوطه می‌گیرند.

جایگزین‌های کپچا

·       از نوع کمتر آزاردهنده کپچا استفاده کنید. برای مثال، برخی از انوع کپچاها که به حل یک مسئله ساده ریاضی می‌پردازند (برای مثال ۳+۴).

·       اکیسمت یا افزونه های ثالث و ضداسپم خریداری کنید. یکی از راه حل‌های جهانی اکیسمت است.

·       تکنیک هانی پات را به کار ببرید. این تکنیک شامل فیلدی می‌شود که باید خالی گذاشته شود. انسان‌ها آن را خالی گذاشته و ربات‌ها که دستورالعمل‌ها را درک نمی‌کنند آن را پر می‌کنند.

زمان کنار گذاشتن کپچاها فرا رسیده است؟

همانطور که می‌بینید، کپچاها بد هستند اما جایگزین‌های آن نیز بهتر از آن ها عمل نمی کنند. در هر حال کنار گذاشتن آنها بهتر است چون به نرخ تبدیل کاربر به مشتری لطمه می‌زنند.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =