پیمایش طولانی ( Long Scrolling ) در سئو

ارسال شده در
پیمایش طولانی (Long Scrolling ) در سئو

طراحی سایت یکی از مهمترین فاکتورهای مهم در بهینه سازی سایت است و این موضوع به حدی مهم است که حتی انتخاب نام دامنه می تواند بر رنکینگ سایت شما تاثیر بگذارد. یکی از قسمت های مهم در طراحی سایت این است که وبمسترها از پیمایش طولانی برای سایت خود استفاده کنند. این قابلیت به حدی مزیت دارد و سایت شما را ارتقا می دهد که امروزه اکثر سایت ها به دنبال استفاده از آن هستند. که مهمترین مزیت های این قابلیت در طراحی سایت عبارتند از:
۱-    یکی از معضلات کاربران این است که به راحتی نمی توانند سایت ها را در گوشی های لمسی خود باز و مشاهده کنند. زمانی که از پیمایش طولانی استفاده می کنید به راحتی با لمس صفحه، نه تنها کاربر می تواند به راحتی میان صفحات حرکت کند بلکه بهتر می تواند سایت را تماشا کند.
۲-    با پیمایش طولانی باعث می شود که شما بهتر بتوانید با کاربران تعامل برقرار کند.
۳-    از آنجایی که این پیمایش طولانی است در نتیجه باعث می شود که کاربر کنجکاو شود تا آخر پیمایش را ببیند پس حضور او در سایت بیشتر می شود.
۴-    پیمایش طولانی جذابیت سایت شما را زیاد می کند.

روش های استفاده از پیمایش طولانی

همان گونه که گفتیم این روش باعث می شود که جذابیت سایت شما زیاد شود در نتیجه وبمسترها می توانند به روش های مختلف از این روش استفاده کنند:
۱-     در کنار پیمایش یک نشانه بصری بگذارید.
برای مثال یک فلش کنار پیمایش بگذارید که کاربر متوجه شود این پیمایش ادامه دارد و مطالب به صورت پشت سر هم از کنار هم عبور می کند.
۲-    استفاده از گزینه Navigation Sticky
یکی از مهمترین مشکلات پیمایش طولانی در این است که اگر دیدن صفحات در کنترل کاربر نباشد باعث می شود که به دلیل این که صفحات سریعا رد می شوند، کاربر احساس سردرگمی کند در نتیجه گزینه Navigatio Sticky به صورت ثابت در هر صفحه قرار می گیرد و به کاربر کمک می کند تا صفحه دلخواه خود را انتخاب کند.

۳- استفاده از انیمیشن های Scroll–triggered
استفاده از این انیمیشن های بصری باعث جذابیت سایت شما می شود و باعث می شود که سوالی را ناخواسته در ذهن کاربر ایجاد کنید که قرار است در مرحله بعد چه اتفاقی می افتد در نتیجه سایت شما را دنبال می کند در واقع استفاده از این روش به عنوان یک بازی در سایت استفاده می شود که کاربر آن را دنبال میک ند.

 

 

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 9 =