پست مهمان و اهداف استفاده از آن

ارسال شده در
پست مهمان و اهداف استفاده از آن

رقابت سایت ها در واقع بر سر جذب کاربر بیشتر است. سایتی که بتواند تعداد کاربر بیشتری را جذب کند به گونه ای که کاربر سریعا سایت را ترک نکند بلکه برای بررسی سایت وقت بگذارد، شانس بیشتری برای قرار گیری در صفح اول گوگل را دارد. برای تحقق یافتن این هدف، روش های مختلفی توسط سئوکارها به کار می رود که همه آن ها باید طبق اصول قانون گوگل باشد.و یکی از روش ها، استفاده از پست مهمان است.

منظور از پست مهمان چیست

برخی از سایت ها، مقاله را نوشته و از سایت های دیگر درخواست می کنند که این مقاله را جهت تبلیغ، در سایت خود قرار دهند و به همین دلیل به ان پست مهمان می گویند. با این کار زمانی که کاربری وارد آن سایت می شود، با خواندن مقاله شما، ترغیب می شود که به سایت شما نیز سری بزند لذا محتوای این قبیل پست ها اهمیت زیادی دارد. پس در نگارش پست مهمان به نکاتی توجه داشته باشید:
۱- مقاله شما حتما باید موضوعی جذاب و خاص داشته باشد به گونه ای که ذهن خواننده را حسابی به خود مشغول کند و ناخواسته به این فکر بیافتد که مقالات دیگر سایت شما هم باید خواندنی باشد پس به سمت سایت شما کشیده می شود.
۲- نگارش متن نیز باید جذاب و روان باشد تا خواننده هر چه جلوتر می رود، علاقه بیشتری به خواندن پیدا کند این کار باعث می شود که حدس بزند سیار مقالات سایت شما نیز به همین گونه است.
۳- در پست مهمان حتما از انکر تکست استفاده کنید تا زمانی که کاربر در حال خواندن مقاله شما است، با کلیک بر روی انکر تکست ها به سمت سایت شما هدایت شود.
۴- در انتخاب انکر تکست پست مهمان دقت کنید زیرا در دیده شدن پست شما در سایت ها دیگر اهمیت دارد سعی کنید از کلمات کلیدی و هم معنی های ان ها استفاده کنید.
۵- در انتهای پست مهمان باید نام نویسنده و لینک سایت لحاظ شود تا معرفی شما به درستی انجام گیرد.

اهداف استفاده از پست مهمان

اما این که پست مهمان چه مزیت هایی دارد و چه تاثیری بر سایت شما می گذارد در لیست اهداف پست مهمان قرار می گیرد:
۱- مهمترین و اولین هدف و مزیت پست مهمان، یافتن کاربران جدید برای سایت شما است.
۲- ارتباط شما را با سایت های دیگر زیاد می کند و در نتیجه شما در حوزه کاری خود با رقبا و هم صنفان خود تعامل بیشتری برقرار می کنید که شاید در پیشرفت کاری شما موثر باشد.
۳- این کار باعث افزایش بازدید شما می شود و اگر به درستی انجام گیرد و پست مهمان و مقالات سایت کیفیت بالایی داشته باشند، امکان برندسازی سایت شما زیاد خواهد شد.

حتما بخوانید :

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

5 دیدگاه ارسال شده در “پست مهمان و اهداف استفاده از آن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − چهار =