پاکسازی کد منبع درهم و برهم

ارسال شده در

نکته ای که هر وبمستر برای بهبود روند سایت خود باید به آن توجه داشته باشد این است که:نکته ای که هر وبمستر برای بهبود روند سایت خود باید به آن توجه داشته باشد این است که:

۱- از روش های قانونی برای بهینه سازی سایت خود استفاده کند تا بتواند میزان ترافیک سایت را بالا برده و در نتیجه رنکینگ سایت را زیاد کند.

۲- موارد غیر ضروری را از سایت حذف کند تا کار گوگل در زمان بررسی و نهایتا رتبه بندی سایت، ساده تر شود. توصیه هر سئوکار به وبمستر این است که همیشه در میان فعالیت های خود، به این مسئله توجه داشته باشند که راه را برای گوگل هموار کنند تا گوگل راحت تر و سریع تر بتواند سایت آن ها را یافته و ایندکس کند. در این زمینه، حذف کدهای درهم و برهم، باعث می شود که گوگل زمانی را برای موارد غیر ضروری صرف نکند و محتوای صفحات سایت شما قابل ایندکس تر شود. در انجام فعالیت ها همیشه نباید به دنبال تاثیرات شگفت انگیز بود بلکه گاهی اوقات برخی از امور، اگر چه ساده اند ولی مزیت هایی دارند که به مرور زمان تاثیرات زیادی بر سایت شما می گذارند. برای مثال حذف کدهای درهم برهم باعث می شود که هم در مرورگر سایت شما زودتر لود شود و هم گوگل زودتر سایت شما را ایندکس کند.

‫افرادی که مدت زیادی است در‬ کسب و کار سئو بوده اند، کد منبع‬ تمیز و منظم را ترجیح میدهند.‬ ایده ای اصلی به این صورت‬ است که بدست آوردن کلیدواژه های مهم را برای‬ موتور جستجو ساده تر کنیم و‫ با کاهش کدهای غیر لازم‬‬، محتوا قابل ایندکس تر شود.‬ صادقانه بگویم واقعا نمیدانم که امروزه‬ چقدر این کار تاثیر میگذارد‬ ولی در هر صورت حذف زائدات کدها‬ مزایایی دارد. مهمتر از همه اینکه زمان‬ لود صفحه در مرورگر را کاهش میدهد‬. برای اینکار باید محل را‬ بررسی کنید، صفحه های استا‫یل، جاوا اسکریپت و نقشه های تصاویر.‬‬

پاکسازی کد منبع Css و Js

من معمولا بخشهای زیادی از کد‬ CSS قرار‬ داده شده در صفحات وب را پیدا میکنم‬ که بهینه نمی باشند.‬ هر چه باشد یکی از اهداف‬ اصلی جدا کردن محتوا از نمایش است‬. برای نمونه ساختار صفحات مختلف‬ یک سایت کامل برای نمونه‬ تنها یک بار تعریف میشود‬. قرار دادن صفحه استایل در بالای هر سند با تولیدگردی منافات دارد. در هر حالتی این اطلاعات CSS‬ میتواند از صفحه وب حذف شود و‬ در یک سند مجزا رجوع داده شود‬، این زائدات را کاهش میدهد و‬ همچنین سرعت لود صفحه را افزایش میدهد چون‬ به جای لود شدن کد صفحه استایل، این صفحه‬ تنها یک بار لود میشود.‬

همچنین شما میتوانید جاوا اسکریپت را‬ حذف کنید و ارجاعش دهید و این نیز ‫همان فایده را دارد‬‬. با حذف زائدات از صفحه،‬ صفحه سریعتر لود میشود چون‬ کد تنها یک بار باید لود میشود‬. برای نمونه، شما ممکن است سیستمی‬ مبتنی بر جاوا اسکریپت داشته باشید‬، کد را حذف کنید و به‬ این صورت تنها یک بار لود میشود.‬ در مورد نقشه های تصاویر چطور؟‬ اگر تصاویر پیچیده ای دارید، کد نقشه تصویر میتواند فضای زیادی بگیرید‬. متاسفانه مرورگرهای معدودی از نقشه های تصاویر خارجی پشتیبانی میکنند‬ بنابراین شما میتوانید آنها را در فایل مجزایی ذخیره نمایید‬ البته شما میتوانید به تگ نقشه‬ که حاوی اطلاعات منظم در پایین‬ صفحه است بروید و آن را‬ به عنوان محتوای صفحه قرار دهید.‬ با پاک سازی زائدات کند، موتور‬ جستجو صفحات را به صورتی بهینه تر‬ ایندکس میکند و سرعت سایت شما را افزایش میدهد‬ بنابراین برای پاکسازی کد کمی زمان صرف کنید‬‬‬‬‬.
‫‬

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + دو =