همسایه بد

ارسال شده در

آیا تا کنون برای شما اتفاق افتاده است که سایتی بهینه شده همراه با لینک‌ها و محتوای زیاد و البته چگالی مناسب کلیدواژه‌ها داشته باشید، اما رتبه خوبی در موتورهای جستجو نداشته باشید؟ دلایل این عدم موفقیت از اثر سندباکس شروع می‌شود (سایت شما نیازمند زمان است تا پخته شود) و تا بهینه سازی بیش ازحد و روابط آنلاین نامناسب (اثر «همسایه بد») ادامه می‌یابد. بررسی دقیق سایت خود و سایت‌هایی که به سایت شما لینک می‌دهند، در پیدا کردن منبع مشکل و رفع آن کمک می‌کند.

برای برطرف شدن این مشکلات موارد زیر را در نظر بگیرید

با دقت لینک بدهید، از همسایه بد اجتناب کنید

یکی از مهم‌ترین عوامل کسب رتبه خوب به خصوص از گوگل، لینک‌های لینک‌های ورودی (سایت‌های دیگری که به شما لینک می‌دهند) و لینک‌های خروجی (سایت‌هایی  که شما به آنها لینک می‌دهید) هستند. هرچه لینک‌های ورودی بیشتر باشد بهتر است و لینک‌های خروجی باید کمتر باشند.

شاید ناعادلانه باشد که به خاطر کاری که نکرده اید، مجازات شوید، اما دادن لینک به سایت‌هایی که شهرت خوبی ندارند، ازنظر موتورهای جستجو جرم محسوب می‌شود. لینک‌های ورودی لطمه‌ای به سایت شما وارد نمی‌کنند، اما اگر لینک‌های خروجی زیادی به سایت‌های بد داده باشید، مرتکب جرم شده و مجازات می‌شوید.

چرا به برخی از سایت ها، همسایگان بد گفته می‌شود؟

معمولاً شرکت‌هایی در فهرست سیاه قرار می‌گیرند که سعی می‌کنند رتبه خود را با تکنیک‌های غیرقانونی مانند بمباران کلیدواژه‌، محتوای تکراری، متن و لینک‌های مخفی، صفحات درگاه، عناوین فریب دهنده، صفحات تولید شده با ماشین، تخطی از حق کپی رایت و غیره افزایش دهند.

تشخیص اینکه کدام سایت خوب است کدام بد

سوالی که مطرح می‌شود این است که «چون وب فضایی گسترده و مرتب در حال تغییر است، از کجا بفهمیم که یک سایت خوب و یا بد است؟». ابتدا سایت مورد نظر را به صورت زیر در ایندکس های گوگل و موتورهای جستجوی دیگر جستجو کنید: «site:siteX.com». «siteX.com» سایتی است که می‌خواهید بررسی کنید. سپس ببینید که آیا گوگل نتیجه ای برای این سایت ارائه می‌کند یا خیر. اگر نتایجی ارائه نشد، به سرعت لینک‌های خروجی این سایت را حذف کنید.

 

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =