نوشتن تگ عنوان

ارسال شده در
تگ تایتل

تگ عنوان یکی از مهمترین مولفه ها در صفحه وب‬ از نقطه نظر سئو میباشد.‬ تگ عنوان برای توضیح محتوای صفحه‬ به وجود آمده و کوتاه است‬ بنابراین اگر موتور جستجو کلیدواژه هایی‬ را در آن پیدا کند، در صورت منطقی بودن‬ مهم به نظر میرسند. همینطور که می دانید تگ عنوان معمولا ‫در بالای کد‬ اچ تی ام ال صفحه ظاهر میشود.‬ متن بین تگ باز و بسته‫ ی عنوان به شکلهای‬ مختلفی توسط مرورگر مورد استفاده قرار میگیرد.‬ این تگ در نوار عنوان مرورگر‬ در هنگام نمایش صفحه ظاهر میگردد.‬ این تگ همچنین در زبانه صفحه و همچنین در لیست تاریخچه نیز ظاهر میشود‬ و در نهایت این تگ در‬ لیست دکمه های جلو و عقب نیز وجود دارد‬. اگر من Ctrl+D را‬ برای بوک مارک صفحه بزنم، عنوان به صورت‬ عنوان بوکمارک شده ی پیشفرض مورد استفاده قرار میگیرد‬. موتور جستجو تگ عنوان را به‬ دو صورت مورد استفاده قرار میدهد‬. آنها از این تگ برای رتبه بندی صفحات استفاده میکنند‬ و متن را میخوانند و از‬ آن برای بررسی موضوع صفحه استفاده میکنند.‬ آنها همچنین از این تگ برای لینک کردن نتایج جستجو برای صفحه استفاده میکنند بنابراین متن عنوان دو هدف اصلی دارد:‬ اول این که اطلاعات را در مورد صفحه انتقال میدهد‬ پس نیاز به کلیدواژه های خوبی‬ دارد و سپس در مقابل مردم را ترقیب میکند‬ تا وقتی نتیجه ی جستجویی میبینند‬ بر آن کلیک نمایند.

نکات مهم در نوشتن تگ عنوان

اول اینکه از تگ عنوان مشابهی‬ برای تمامی صفحات سایت استفاده نکنید.‬ اکثر توسعه دهندگان همین کار را میکنند که بسیار اشتباه است.‬ هر کدام میتواند متفاوت باشد و‬ باید حاوی کلیدواژه های مرتبط با یک صفحه مشخص باشد و‬ این کلیدواژه ها باید در محتوای صفحه نیز باشند.‬ موتور جستجو یک خط لینک تکی‬ را برای نتیجه جستجوی ورودی نمایش میدهد‬ تا اگر تگ عنوان طولانی تر‬ از ۳۰ الی ۷۰ کاراکتر باشد‬ موتور جستجو متن را کم کرده‬ و این نقاط را اضافه میکند.‬ در صورت تمایل شما میتوانید تگهای‬ عنوان را طولانی تر کنید‬ و چند کلیدواژه ی مفید در انتها داریم‬ ولی تگهای عنوان بزرگی نسازید که‬ چند صد کاراکتر داشته باشد‬. البته آگاه باشید که متن ۶۰‬ یا تعداد بیشتری کاراکتر د‫ارد که در نتایج جستجو ظاهر نمیشود‬. بسیاری از وب سایتها تگ عنوان‬ خود را با نام شرکت خود شروع میکنند‬ در بعضی از موارد این ایده ی‬ بدی است.(به عنوان مثال نام شرکت نامی است که دارای کلید واژه نمی باشد و فقط برای برندینگ خوب است اما مانند سایت ما اگر نام شرکت حاوی کلمه کلیدی باشد این کار مشکلی نخواهد داشت) چون شما میخواهید کلیدواژه های خوبی‬ در ابتدای تگ استفاده کنید.

‬ این مفهومی در بهینه سازی سایت و سئو سایت به نام برتری است.‬ واژه هایی که در ابتدا یا بالا قرار دارند‬ ارزش بیشتری از واژه های پایین یا انتهای صفحه دارند‬ سپس تگهای عنوان را با حروف صحیح بنویسید در حال حاضر گرامر را‬ کنار بگذارید و سعی کنید تا حد امکان عنوان قابل خواندنتر باشد. جستجوگران نتایج جستجو را نمیخوانند‬ آنها تنها محتوا را اسکن میکنند.‬ اسکن کردن متنهای نوشته شده با‬ فونت کوچک دشوار است ولی فونت بزرگ نمایان تر است‬. همچنین از به کار بردن واژه‬ های بی معنا اجتناب نمایید‬ افراد نتایج را اسکن میکنند آنها را نمیخوانند‬ بنابراین شما باید سریعا اطلاعات را به کار ببرید.‬ اگر تگ عنوان مانند جمله ای‬ نوشته شده است شما میتوانید واژه ها را حذف کنید‬.

این دو تگ را مقایسه نمایید‬‬‬‬‬‬‬ تگهای جدید کلیدواژه های خوبی در ‫خود دارند همچون ‘اخبار سئو ‘ . تمامی کلیدواژه ها در آن به کار رفته اند‬، خواندن آنها آسانتر است  و‬ کسی که آنها را میبیند سریعا متوجه موضوع صفحه میشود‬ حتی اگر نام شرکت در تگ نباشد اهمیتی ندارد‬. هرچه باشد اگر کسی به دنبال شرکت مشخصی باشد‬ از اسم شرکت استفاده میکند و‬ سریعا سایت را پیدا می نمایند‬. اگر این موضوع برایتان اهمیت دارد‬ شما میتوایند از متا تگ توضیحات استفاده کنید‬ و مردم به‬ ندرت به نوار عنوان مرورگر توجه میکنند‬ هر زمان که آنها در سایت‬ باشند لوگو سایت شما را میبینند‬ که تنها نشان تجاری مورد نیاز شماست‬‬‬‬‬‬‬.
‫‬‬

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =