بررسی نقش نویسنده سایت در بهینه سازی آن

ارسال شده در
بررسی نقش نویسنده سایت در بهینه سازی آن

در زمینه سئو سایت، یکی از فعالیت هایی که وبمسترها به گونه ای تاثیر گذار می توانند انجام دهند، نوشتن مقلات و تولید محتوای نگارشی است. هر چه یک مقاله، جذاب تر و دارای مطالب جدید بیشتری باشد، از نظر گوگل، ارزش بیشتری دارد و در نتیجه رنکینگ سایت را بیشتر افزایش می دهد. اما در این مقاله قصد داریم مطلبی را عنوان کنیم که شاید کمتر به اهمیت آن توجه شده باشد و آن ، نقش نویسنده مقالات در رتبه بندی و بهینه سازی سایت است.

منظور از رنکینگ نویسنده سایت چیست؟

شاید برای شما جالب باشد که گوگل در زمان رتبه دهی به سایت، نه تنها به سراغ محتوای سایت رفته و با بررسی آن ها، سایت شما را ارزش گذاری می کند بلکه نویسنده مقالات را نیز زیر نظر گرفته و مشخصات آن را بررسی می کند. لازم است بدانید که هر چه یک نویسنده مطالب جذاب و پر محتوایی ارائه کند، سابقه کاری بیشتری داشته باشد، در شبکه های اجتماعی فعالیت زیادی داشته باشد و کاربران، مطالب وی را بیشتر دنبال نموده و به اشتراک بگذارند، برای گوگل بدان معنا است که ارزش این نویسنده مقالات زیاد است و در نتیجه رنکینگ نویسنده بالا می رود.

زمانی که گوگل در حال بررسی سایت شما است، بخشی از ارزش رتبه دهی به سایت را به رتبه نوسنده مقالات سایت اختصاص می دهد. لذا همان گونه که متوجه شدید، نویسنده نقش مهمی در بهینه سازی سایت دارد به همین دلیل اکثر وبمسترها در زمان راه اندازی سایت، سعی می کنند از افرادی به عنوان نویسنده همکاری گیرند که این افراد از نظر گوگل، پیج رنک بالایی دارند.

روش های افزایش رنک نویسنده سایت

طبق مطالب گفته شده، متوجه شدید که شما به عنوان یک نویسنده سایت، برای داشتن آینده شغلی ایده آل در زمینه سئو، باید بتوانید رنک خود را افزایش دهید تا تقاضا برای نگارش شما افزایش یابد لذا توصیه می شود که:

۱-    در شبکه های اجتماعی خود، بیشتر فعالیت داشته باشید و پروفایل خود را ارتقا دهید.

۲-    مهمترین نکته که یک نویسنده باید در نظر داشته باشد این است که یک یا چند نام مشخص برای خود انتخاب نموده و همیشه با این اسامی فعالیت کند تا در حافظه گوگل بماند. زیرا گوگل نام نویسنده را ثبت کرده و مقالات ثبت شده با نام وی را برای رنک او در نظر می گیرد و وقتی شما نام خود را تغییر دهید، گوگل گمان می کند که نویسنده جدیدی وارد این عرصه شده است.

۳-    مطالب خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و با کاربران بیشتر در تعامل و تبادل نظر باشید.

۴-    سعی کنید مطالب و فعالیت های خود را به هم مرتبط سازید.

 

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + یک =