نصب و پیکره‌بندی افزونه Yoast SEO در سه گام ساده

ارسال شده در
نصب و پیکره‌بندی افزونه Yoast SEO

مشکل اصلی و مسئله بغرنجی که در سئو وجود دارد این است که بسیاری از مدیران سایت‌ نام افزونه خاصی را برای بهبود وضعیت فعلی سایت خود می‌شنوند و برای دانلود آن اقدام می‌کنند بلکه به این وسیله اوضاع کنونی سایت خود را سامان دهند؛ اما دست از پا درازتر به همان اصول و استراتژی‌های گذشته خود بازمی‌گردند و از خیر هر افزونه‌ای می‌گذرند.

راه‌اندازی افزونه Yoast SEO هم با تمام سروصدایی که به پا کرده است برای همه ساده نیست. کاربران مبتدی بر اساس شنیده‌های خود این پلاگین را نصب می‌کنند به امید این که با این افزونه معجزه‌ای در سئو رخ دهد ولی در مراحل نصب و پیکره‌بندی افزونه Yoast SEO با مشکلات زیادی رو به رو می‌شوند.

پیش از این که ناامید شوید حتما راهنما زیر را برای راه‌اندازی ساده‌تر Yoast SEO در سه گام مطالعه کنید.

نصب و پیکره‌بندی افزونهYoast SEO

برای نصب این افزونه دقیقا مثل سایر افزونه‌های وردپرسی عمل کنید. وارد بخش افزونه‌ها شوید و روی افزودن یا add new کلیک کنید. با این کار شش گزینه مختلف ظاهر می‌شود: جست‌وجو ، بارگذاری، شاخص‌ها، محبوب، تازه‌ترین، علایق.

توصیه ما این است که ابتدا با جستجو در مخزن وردپرس فارسی این افزونه را دانلود کرده و سپس با انتخاب بارگذاری آن را در وردپرس خود آپلود کنید. این افزونه به صورت مداوم به روزرسانی می‌شود؛ پس  مطمئن شوید که حتما از آخرین نسخه استفاده می‌کنید.

افزونه Yoast SEO
افزونه Yoast SEO

پیکره‌بندی اولیه بعد از نصب

بعد از نصب افزونه Yoast SEO با تنظیمات آن مثل هر پلاگین دیگری رو به رو می‌شوید. توصیه ما استفاده از تنظیمات پیش‌فرض این افزونه است . البته در آینده نزدیک سفارشی‌سازی بخش‌های ویژه را تحلیل می‌کنیم  و بنابراین بهتر است تنظیمات عمومی پیش‌فرض روی حالت اولیه خود نگه دارید.

تنظیمات افزونه Yoast SEO
تنظیمات افزونه Yoast SEO

آثار عمومی افزونه Yoast SEO رو هر سایت

هر سایت بدون توجه به تنظیمات خاصی که برای استفاده بهتر از افزونه Yoast SEO اعمال می‌کند از سه جهت به وسیله این پلاگین تاثیر می‌‌گیرد:

۱.      کراول شدن سایت: موتورهای جستجو نیاز دارند تا مثل یک کاربر در صفحات مختلف سایت شما گشت و گذار کرده، روی یک مطلب کلیک و آن را به صورت کامل رصد کنند.

۲.      ایندکس سایت: وقتی که موتور جستجو بهترین مطلب را مطابق با خواست کاربر پیدا کرد با تنظیمات این افزونه بهتر می‌تواند پست یا صفحه را در ایندکس خود کپی کرده و در صفحه نمایش نتایج عرضه کند.

۳.      تشخیص صفحات بی‌کیفیت/کپی شده: یکی از مهم‌ترین درخواست‌های ما از این افزونه معرفی صفحات با کیفیت به موتورهای جستجو است. صفحات یا مطالبی که در نوع خود بهترین هستند، تکراری نبوده یا برخلاف صفحات ورود یا ثبت‌نام از ارزش بالایی برخوردار‌اند.

حتما بخوانید :

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − یک =