مفهوم کلمات کلیدی

ارسال شده در
مفهوم کلمات کلیدی

یکی از مهمترین اصول سئو ، تمرکز بر روی کلمات کلیدی است. اما شاید شما به دنبال ذهنیت شفاف تری درباره کلمات کلیدی هستید و بخواهید بدانید چرا برخی کلمات از نظر گوگل به این نام خوانده می شوند؟
گوگل زمانی که در میان سایت ها جست و جو می کند تا سایت های مختلف را رتبه بندی کند، بهترین سایت ها را در قسمت داده های خود ثبت می کند تا زمانی که کاربر به دنبال مطالب مرتبط با داده های جمع آوری شده است، سریعا این لینک ها را در اختیار کاربر قرار دهد. اما گوگل نیز یک سیستم است و هوش مصنوعی دارد نمی تواند همه کلمات و عبارات را تشخیص دهد به همین دلیل برای هر موضوعی یکسری کلمات را به عنوان کلمات خاص در نظر می گیرد و مطالب سایت ها را متناسب با این کلمات دسته بندی می کند تا کاربرد در زمان سرچ موضوعات مد نظر خود، از این کلمات استفاده کند و سریعا به نتیجه برسد. به همین دلیل به این کلمات، کلمات کلیدی می گویند.

وقتی که ما در مورد‬ مفهوم کلمات کلیدی صحبت میکنیم‬ باید به یاد داشته باشید که‬ تمام اینها به موتورهای جستجو بستگی دارد.‬ موتورهای جستجو لوازم لازم را برای جستجوگران تعبیه میکنند‬ و به طور کلی ما از لطف‬ موتورهای جستجو برای توسعه ی انواع‬ استراتژی کلمات کلیدی استفاده میکنیم‬. تنها کاری که میتوانیم انجام دهیم‬ تاثیر گذاشتن بر موتور جستجو است به طوری‬ که برایتان فایده ای داشته باشد.‬ مهمتر از آن درک چگونگی عملکرد موتورهای جستجو میباشد‬ و برای این اتفاق موتورهای جستجو‬ باید به اطلاعات موجود در وب‬ سایت شما دسترسی داشته باشند‬ تا بتوانند برای رسیدن به ارتباط‬ درست، شما را ارزیابی کنند.‬

موتور جستجو و مفهوم کلمات کلیدی

یکی از اصلی ترین بخشهای چگونگی عملکرد موتورهای جستجو‬ مبتنی بودنش بر برنامه نرم افزاری‬ است که وب سایتی را بازدید کرده و‬ محتویات موجود در آن را دانلود میکند.‬ این برنامه نرم افزاری معمولا با‬ نام بوت، عنکبوت یا خزنده معرفی میشود.‬ از واژه های مختلفی برای آن استفاده میشود‬ ولی همه شان به یک معناست چون‬ موتور های جستجو وب‫ سایتی را در یک‬ لینک در وب سایت د‫یگر پیدا میکنند. آنها صفحه ای را در آن لینک پیدا میکنند‬، آنها صفحه را دانلود کرده و سپس بقیه ی صفحه ای‬ که پیدا کرده اند را درخواست میکنند‬.‬ برای افراد بسیاری این موضوع غافلگیر کننده است ولی در نهایت‬ موتورهای جستجو تمامی صفحات را‬ در وب سایت پیدا کرده‬ و آنها را از روی سرور دانلود میکنند‬ و سپس وقتی که جستجویی در موتور جستجو انجام میدهیم‬ در اینترنت به صورت زنده جستجو نمیکند،‬ در واقع پایگاه داده ها را جستجو میکند.‬ در مورتوهای جستجو از یک الگوریتم رنکینگ (رتبه بندی)‬ استفاده میشود و نتیجه ای از تمامی کپی های‬ وب سایت را دریافت میکند که‬ در پایگاه های داده های موتور جستجو موجود است‬ بنابراین اولین مشکل در توسعه کلیدواژه ها‬ درک این موضوع است که معماری‬ سایت ما مولفه ای کلیدی میباشد‬. خوش ساز بودن وب سایت اهمیت‬ دارد، چون اگر وب سایت به شکل بدی ساخته شده باشد‬ موتورهای جستجو نمیتوانند به تمامی صفحات‬ موجود در وب سایت دسترسی یابند.‬

ما کارهای زیادی میتوانیم انجام دهیم‬ که آنها را بلاک کنند‬ ولی باید سعی کنید تا معماری سایت باز باشد‬ تا موتورهای جستجو بتوانند وارد آن شده و‬ لینکهایی که بین صفحات قرار دارد‬ و به وب سایت های دیگر میرود را ببینند‬ و وقتی که صفحه را دانلود میکنند واژه ها را‬ در کدها و محتوا ها ببینند تا موضوع وب سایت‬ و صفحه را بفهمند و چگونگی‬ ساختمان آن در مقایسه با وب سایتهای دیگر را دریابند‬ سپس موتورهای جستجو اطلاعاتی را مبتنی‬ بر چگونگی جستجوی شما در می یابند‬. ترکیبی از واژه های موجود در باکس جستجو نیز‬ میتواند باعث شود تا موتورهای جستجو نوع اطلاعاتی که شما‬ به دنبالش هستید را در یابد‬ و سپس نتایج را بر اساس آن به شما برساند‬. ‬‬‬به یاد داشته باشید که هر چقدر هم کار شما در سئو سایت خوب باشد ولی کلمات نامناسبی انتخاب کنید به هیچ عنوان نمی توانید به جایگاه ادلخواه خود برسید. در سئو و بهینه سازی سایت قدم اول و بسیار مهم انتخاب کلمات کلیدی می باشد.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + دوازده =