معرفی متا تگ ها (Meta tag) و انواع آن ها

ارسال شده در
معرفی متا تگ ها

اولین نکته ای که که هر وبمستر در سئو سایت خود باید بداند این است که آنچه بر رنکینگ سایت تاثیر مثبت می گذارد، برایندی از تمام فاکتورهایی است که از نظر گوگل مورد تایید بوده و در واقع در چهارچوب اصول قانونی سئو هستند. لذا شما نباید تمرکز خود را بر روی چند مورد خاص بگذارید و بقیه موارد را به دلیل کم ارزش بودن رها کنید. در این میان تگ هایی وجود دارد که هر کدام از آن ها با نوع کاربرد خود، به عنوان فاکتورهای موثر بر سئو سایت از نظر محتوا به حساب می ایند که به مجموع آن ها، متا تگ گفته می شود.

متا تگ چیست

در ابتدا لازم است که یک ذهنیتی درباره متا تگ داشته باشیم. آنچه که اهمیت زیادی دارد این است که گوگل در حین جست و جو ر میان سایت ها، بتواند موضوعات سایت های مختلف را از هم تشخیص داده و در نتیجه سایت های هم موضوع، در قیاس با هم برای رتبه بندی قرار گیرد. کاربرد متا تگ های این است که در قالب یکسری داده های متنی، موضوع هر صفحه از سایت را برای گوگل تعیین می کند تا در زمان بررسی، قادر به درک مطالب ان صفحه باشد.

بررسی انواع متا تگ ها

۱-     تگ عنوان

این تگ در واقع عنوان هر متن را مشخص می کند که در تولید محتوا و نوشتن هر مقاله، شما باید از چندین عنوان استفاده کنید و هر کدام ارزش خود را دارند. عنوان اصلی مقاله بیشترین ارزش را دارد.

۲-    متا تگ description

همان گونه که از اسم این متا تگ مشخص است، قرار است توضیحاتی را درباره سایت در اختیار گوگل قرار دهد.

۳- متاتگ  refresh

این نوع متا تگ به عنوان یک تایمر عمل می کند به این معنا که شما زمانی  را از طریق این متا تگ مشخص می کند برای مثال ۳۰ ثانیه و  وقتی کاربر در حال بررسی یک صفحه است اگر توقف آن در یک صفحه به ۳۰ ثانیه رسید، به صورت خودکار به صفحه دیگر انتقال داده می شود.(استفاده از این تگ را توصیه نمی کنیم)

۴-  متاتگ  Cache-control

همان گونه که شما می دانید، زمانی که که در یک سایت، عکس هایی بارگذاری می شود، مرورگر به صورت خودکار آن عکس ها را در خود ذخیره می کند تا زمانی که شما دوباره قصد ورود به آن سایت را دارید، سایت سریع تر بالا بیاید اما این ویژگی همیشه مهم نیست مثلا تصاویری که قیمت هر روزه یک جنس را نشان می دهند. مسلما دیدن قیمت های گذشته فایده ای ندارد پس شما از این متاتگ استفاده می کنید تا این عکس ها مجددا بارگذاری نشوند.

 

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =