معرفی الگوریتم کبوتر گوگل

ارسال شده در
الگوریتم کبوتر گوگل

یکی از انواع سئو، سئو محلی است. سئو محلی به شما کمک می کند که مشتریان و کاربرانی که از نظر موقعیتی به شما نزدیک هستند، راحت تر بتوانند سایت شما را پیدا کنند و در نتیجه میزان جلب مشتری از محلی که شما مشغول به فعالیت هستید بیشتر می شود پس نه تنها کسب و کار رونق بیشتری می یابد بلکه فعالیت شما بیشتر بین در بین کاربران محلی شما معرفی می شود. بنابراین همان گونه که متوجه شدید، هر وبمستر باید در بهینه سازی سایت خود با روش های قانونی سئو، به سئو محلی هم توجه زیادی داشته باشد چرا که جلب کاربر و مشتری محلی، شانس موفقیت کاری شما را بیشتر می کند. در این میان، گوگل نیز اقداماتی انجام داده است که کاربران راحت تر بتوانند در مورد عبارات و موضوعات مورد نظر خود که جست و جو می کنند، به نتایج محلی دست پیدا کنند و لذا الگوریتم کبوتر گوگل، به این منظور طراحی شده است.

هدف الگوریتم کبوتر گوگل

الگوریتم کبوتر گوگل، به دنبال کشف تخلفات و جریمه کردن سایت ها نیست، بلکه هدف اصلی و نهایی این الگوریتم، کاربران هستند. لذا الگوریتم کبوتر گوگل چند هدف را دنبال می کند:

۱-    به کاربر کمک می کند که در جست و جوی موضوعات خود، بتواند به نتایج محلی مناسبی دسترسی پیدا کند. این ویژگی نه تنها به نفع کاربر است بلکه برای وبمسترها هم بسیار مفید است زیرا مشتریان محلی خود را در زمان کمتری جلب می کنند.

۲-    باعث می شود که سرعت گوگل در پاسخ دهی به عبارت مورد جست و جوی گوگل افزایش دهد و در مدت زمان کمتری، لیست نتایج را برای کاربر ارائه کند.

۳-    الگوریتم کبوتر گوگل می تواند نتایج جستو جو را خوشه بندی کند. زمانی که این الگوریتم راه اندازی شد، گوگل در راستای سئو محلی، این توانایی را پیدا کرد که سایت های مشابه را بتواند گروه بندی کند. برای مثال زمانی که شما در شهر خود به دنبال یک رستوران سنتی می گردید، گوگل با این الگوریتم، می توانید لیست رستوران های سنتی شهرتان را در ابتدا ارئه کند و متناسب با موقعیتی که در آن قرار دارید، ادرس ها را به صورت خوشه ای مدام ریزتر کند تا دقیقا نزدیک ترین رستوران را به موقعیت فعلی شما معرفی کند.

الگوریتم کبوتر گوگل یک ویژگی برتر برای گوگل است و باعث شده که در میان کاربران، مجبوبیت بیشتری پیدا کند. البته عیب فعلی این الگوریتم این است که تنها به زبان انگلیسی مسلط است و هنوز برای زبان های دیگر طراحی نشده است.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

2 دیدگاه ارسال شده در “معرفی الگوریتم کبوتر گوگل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 9 =