معایب استفاده از پروتکل https در سایت

ارسال شده در
معایب استفاده از پروتکل https در سایت

فاکتورهای مهمی در رتبه بندی سایت شما تاثیر دارد که برخی از ان ها تاثیر مثبت و برخی دیگر تاثیرات منفی دارد. فاکتورهایی که تاثیرات منفی بر رنکینگ سایت شما می گذارند، همان روش های غیرقانونی هستند که گوگل سریعا آن ها را شناسایی نموده و سایت استفاده کننده را جریمه می کند.

در میان روش هایی که تاثیر مثبت بر رنکینگ سایت شما می گذارد، هر روش و هر فاکتور، میزان تاثیر متفاوتی دارد که یکی از این فاکتورها استفاده از  پروتکل https برای سایت است. مهمترین حسن استفاده از این پرتوکل، افزایش امنیت سایت است در نتیجه هم گوگل سایت شما را معتبر می داند و هم کاربران به دلیل مشاهده این پروتکل، به سایت شما اطمینان می کند.

در زمانی که وبسمترها قصد دارند از پروتکل https  برای سایت خود استفاده کنند، باید گواهی SSL  خریداری کند پس از ان وبسمتر می تواند این پروتکل را بر روی سایت خود پیاده کند. اما در کنار تمام محاسن این فاکتور، نباید از معایب آن غافل بود. در این مقاله ما برخی مهمترین معایب  پروتکل https  را بیان خواهیم نمود :
۱-    اولین مشکل این پروتکل، سرعت بالا امدن سایت است یعنی به طور قابل محسوسی، سرعت سایت شما افت می کند به گونه ای که سایت برای برخی از کاربران باز نمی شود و این مسئله به ویژه زمانی که کاربر قصد باز کردن سایت بر روی گوشی را دارد بیشتر دیده می شود زیرا تمام اطلاعات سایت، کد گذاری شده است. لذا در زمانی که وبمستر قصد دارید از پروتکل https  استفاده کند باید تمام جزئیات کار با آن را بداند تا سایت با بالاترین سرعت خود ادامه به کار کند.
۲-    هزینه راه اندازی این سیستم امنیتی بالا است لذ اگر شما چندین سال در سایت در حال فعالیت هستید و تجارت الکترونیکی دارید، این هزینه برای شما به چشم نمی اید ولی برای افراد تازه وارد، مسلما هزینه راه اندازی، بالا است.
۳-    فردی که قرار است پروتکل https  را در سایت خود اعمال نماید، باید با تمام جوانب فنی آن اشنایی داشته باشد تا هم قادر به راه اندازی این سیستم باشد و هم بتواند مشکل افت سرعت سایت را مدیریت کند لذا این کار برای افراد مبتدی که دانش کافی ندارند توصیه نمی شود مگر این که به سراغ یک سئوکار حرفه ای بروید تا پروتکل https  برای سایت شما راه اندزی کند.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =