چگونه مطالب جذاب سئو بنویسیم

ارسال شده در
مطالب جذاب سئو

در بهینه سازی سایت برای افزایش رتبه و قرار گرفتن در صفحه اول گوگل، روش های مختلفی وجود دارد که این روش ها تحت نظر گوگل طراحی شده اند. یکی از مهمترین روش ها، تولید محتوا برای سایت است. نوشتن مطالب جذاب سئو در سایت متناسب با کارایی سایت، سبب جذب کاربران به سمت سایت می شود در این زمان است که زمانی که کاربر از مطالب شما استقبال کند، خواه نا خواه به سراغ سایر قسمت های سایت می رود و همین امر سبب معرفی سایت شما می شود. اما این مهم است که چگونه مطالبی بنویسیم که هم در چهارچوب سئو باشد و هم برای کاربر جذاب باشد. برای این کار باید به نکات زیر توجه داشت:
۱- قبل از شروع به نگارش، درباره موضوع فکر کنید.
شما ابتدا باید ببینید که درباره موضوع چه سوالاتی به ذهن شما می رسد تا در زمان نوشتن متن، به آن ها پاسخ دهید.
۲- ساختار کلی متن را تنظیم نمایید.
هر متن ادبی باید با یک مقدمه شروع شود و آرام آرام به سمت بحث اصلی برود تا در ذهن خواننده یک پیش زمینه ایجاد کند. اگر شما از همان ابتدا شروع به بیان مطلب اصلی نمایید، خواننده آمادگی ذهنی ندارد و در نتیجه درست متوجه مطلب نخواهد شد.
۳- در متن خود، تیتر بکار ببرید.
نه تنها متن باید یک تیتر اصلی داشته باشد بلکه بهتر است در داخل متن نیز از چند تیتر فرعی نیز استفاده شود.
۴- وجود پاراگراف در متن را فراموش نکنید.
متن نباید پیوسته باشد و تمام مطالب پشت سر هم ردیف شود بلکه باید با هر بحث جدید پیرامون آن موضوع، شما به سراغ پاراگراف بعدی بروید با این کار چشم خواننده خسته نمی شود.
۵- قبل از بارگذاری بر روی سایت، شخص دیگری مطلب را بخواند.
علت این امر این است که یک نفر با ذهنیتی متفاوت نسبت به شما، متن شما را می خواند و در این صورت بهتر از شما میتواند ایرادات آن را متوجه شود لذا توصیه می شود که قبل از گذاشتن متن روی سایت، یک نفر به عنوان داور برای متن، آن را طالعه نماید.
۶- به سادگی متن توجه داشته باشید.
این مطلب بسیار مهم است که متن شما در عین بکر بودن و جذابیت، در عین حال ساده و روان باشد به گونه ای که برای هر خواننده با هر سن و تحصیلاتی قابل فهم باشد زیرا شما نمی دانید که مخاطبین شما در چه دسته قرار دارند.
۷- به حجم محتوا توجه داشته باشید.
یک مطلب جذاب سئو، نباید خیلی کوتاه و نباید خیلی طولانی باشد بلکه بهتر است حداقل ۳۰۰ کلمه داشته باشد و معمولا تا حداکثر ۷۰۰-۵۰۰ کلمه بیشتر تجاوز نکند.
۸- سعی کنید مطالب را به مطالب دیگر لینک بدهید.
این روش بهترین روش برای افزایش بازدید از سایت است و خوانند مجبور می شود برای فهم بخشی از مطلب سراغ مقالات دیگر برود.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

4 دیدگاه ارسال شده در “چگونه مطالب جذاب سئو بنویسیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =