مزایای محتوای تولید شده توسط کاربران

ارسال شده در
مزایای محتوای تولید شده توسط کاربران

یکی از مهمترین فاکتورهای بهینه سازی سایت، تولید محتوای با کیفیت برای سایت است و این مسئله به حدی می تواند در رنکینگ سایت شما تاثیر بگذارد که توصیه همه سئوکارها به وبمسترها این است که به صورت جدی تولید محتوا را دنبال کنند. به طور کلی دو دسته محتوا برای سایت وجود دارد:

۱-    محتوایی که توسط خود وبمسترها برای سایت تولید می شود.

۲-    محتوای تولید شده توسط کاربران

منظور از محتوای تولید شده توسط کاربران چیست

ما می دانیم که تمام اقدامات بهینه سازی سایت به این منظور صورت می گیرد که نهایتا تعداد کاربران ثابت سایت و در نتیجه ترافیک سایت زیاد شود. افزایش ترافیک سایت یک امتیاز مثبت از نظر گوگل قلمداد می شود. لذا یکی از راه های جذب کاربران به داخل سایت این است که از کاربران بخواهید که برای سایت شما به سلیقه خود محتوا تولید کنند و لوگوی سایت را در محتوای تولید شده قرار دهند و نهایتا این محتواها را به اسم خود در سایت ثبت کنند. در تولید محتوا توسط کاربر محدودیتی وجود ندارد و می تواند از انواع مقالات، ویدیو، اینفوگراف و… را انتخاب کنند.

مزایای محتوای تولید  شده توسط کاربران

۱-    شما با این کار می توانید از ایده های جدید بهره مند شوید. هر فرد در ذهن خود ایده های خلاقانه ای دارد که می تواند به خوبی در قالب هر یک از انواع محتواها، به تصویر بکشد در نتیجه شما با این کار، ایده های جدید را به سمت خود جذب می کنید.

۲-    مزیت دیگر این روش این است که شما می توانید روش های جدید تولید محتوا را بیابید. کاربران ممکن است که روش های خلاقانه ای را برای تولید محتوا داشته باشند و این نوع از محتواها می توانند سایت شما را جذاب تر کند.

۳-    در شبکه های اجتماعی کمپین های راه اندازی شده است که از کاربران تقاضا می کند تا محتوا تولید کنند لذا زمانی که کاربران در این کمپین ها فعالیت می کنند، مسلما به اعتبار کمپین افزایش می یابد.  اکثر این گروه ها به سایت هایی متصل هستند در نتیجه اعتبار گروه، اعتبار سایت را به دنبال خواهد داشت.

۴-    وقتی کاربر برای سایت شما محتوا تولید می کند، کم کم تعامل بین کاربر و مدیران سایت برقرار می شود و این عمل سبب افزایش فعالیت کاربران در زمنیه های دیگر در سایت نیز خواهد شد.

۵-    از نظر اقتصادی نیز تولید محتوا توسط کاربر مقرون به صرف خواهد بود هر چند وبمستر باید برای بهترین محتواهای تولید شده، جایزه در نظر بگیرد ولی در کل حجم محتوای تولید شده توسط کاربران زیاد است و نیازی به صرف هزینه زیاد توسط خود وبمستر نیست.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 4 =