محافظت از محتوای سایت

ارسال شده در
محافظت از محتوای سایت

محتوا با ارزش ترین دارایی شماست. تولید و همچنین حفاظت از محتوا مستلزم صرف زمان و تلاش است. در اینجا گام هایی برای محافظت از محتوا ارائه می شود.

چرا محتوا با ارزش ترین دارایی شماست

داشتن محتوایی اصیل برابر است با رتبه خوب در گوگل و از این رو محتوا به اصلاح پادشاه است. گوگل سرسختانه با کپی برداری مقابله می کند اما علیرغم این تلاش، برخی از مقالات سرقت شده رتبه بالاتری نسبت به نسخه اصلی دارند.

از اطلاعیه و واترمارک حق کپی رایت استفاده کنید

بسیاری از مقالات، تصاویر و ویدئوها در دامین عمومی، رایگان هستند. برای جلوگیری از اینکه محتوای شما با این موارد اشتباه گرفته نشود، از اطلاعیه کپی رایت استفاده کنید. برای تصاویر خود می توانید از واترمارک استفاده کنی و همچنین امکان انتخاب متن را برای مقالات خود غیرفعال کنید.

از سرویس حق تالیف گوگل (Google Authorship) استفاده کنید

این سرویس، ابزاری سودمند برای حفاظت از محتوا و ایجاد شهرت در فضای آنلاین است. اما مشکل اینجاست که باید از نام واقعی خود استفاده کنید و اگر سایت شما چند نویسنده دارد، هر یک جداگانه مقاله خود را ثبت کنند.

از سرویس هشدار گوگل (Google Alerts) استفاده کنید

سرویس هشدار گوگل، ابزاری سودمند برای به دام انداختن سارق است. روش کار به این صورت است که ابتدا یک جمله (جملات ابتدایی) از مقاله خود را کپی کرده و برای آن هشدار تنظیم می کنید و هر زمان که جمله شما در فضای آنلاین مجدداً منتشر شد، هشدار دریافت می کنید.

مراحل مقابله با سرقت

۱- شواهد خود را آماده کنید

از مقاله اصلی خود عکس تهیه کنید. همچنین از فایل ثبت شده در ایندکس گوگل که تاریخ دارد نیز می توانید استفاده کنید.

۲- با سارق تماس بگیرید

یک ایمیل دوستانه به سارق ارسال کنید، شاید وی عمداً این کار را نکرده باشد. اگر ارسال این ایمیل جواب نداد به مرحله بعد بروید.

۳- با استفاده از قانون کپی رایت هزاره دیجیتال (DMCA) شکایت کنید

در صورت شکایت، گوگل به سرعت محتوای سرقت شده را از ایندکس خارج می کند.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =