متا تگ توضیحات

ارسال شده در
متا تگ توضیحات

‫متا تگ توضیحات مهمترین تگ متا برای سئو است.‬ به طور کلی این تگ توضیحی از صفحه وب است.‬ این تگ برای فراهم آوردن متن‬ در نتایج جستجو و متن‬ لینک به سایت مورد استفاده قرار میگیرد‬، بنابراین این متن از نقطه نظر تبدیل، اهمیت فراوانی دارد‬. این یک فراخوان است، راهی که با‬ آن جستجو گر را برای‬ کلیک بر لینک ترقیب میکنند، از طرف دیگر ارزش زیادی برای رنکینگ ندارد.‬ گوگل اظهار داشته است که از‬ تگها برای رنکینگ استفاده نمیکند‬ و تنها برای تامین متن در‬ نتایج جستجو مورد استفاده قرار میگیرند.‬ در زمان های نه چندان دور، آزمونهای‬ ما نشان داده است که‬ این حقیقت ندارد و در واقع‬ گوگل متن را ایندکس میکند و تا حدی برای‬ رنکینگ مورد استفاده قرار میدهد که‬ البته ممکن است ارزش چندانی نداشته باشد‬. از طرف دیگر یاهو کاملا متن‬‬ را برای رنکینگ نادیده میگیرد‬.

این به آن معنا نیست که‬ شما به کلیدواژه ها در تگهای توضیحات نیازی ندارید‬. در واقع اگر هیچ کلیدواژه ای‬ در تگ وجود ندارد به ندرت د‫ر نتایج جستجو ظاهر میشود‬، چون موتور جستجو تنها متا تگ توضیحات‬ را به عنوان قطعه ای از نتیجه جستجو‬ نمایش میدهد.‬ اگر اینطور نبود موتور جستجو متن‬‬ را از بدنه ی صفحه جایی که‬ کلیدواژه ها را پیدا میکند بدست می آورد.‬ در برخی موارد حتی ممکن است‬ بخشی از تگ توضیح و بخشی ا‫ز متن بدنه را ببینید‬ که در آن موتور جستجو برخی‬ از کلیدواژه های یک ناحیه یا‬ در برخی نواحی دیگر را پیدا میکند‬ همچنین وقتی که موتور جستجو کلیدواژه‬ های مورد جستجو را‬ در عنوان پیدا میکند‬، این واژه ها را پر رنگ ‫میکند پس کلیدواژه های مورد جستجو در متا تگ توضیحات‬ پر رنگ میشوند و به این‬ صورت نتایج جستجو بهتر به چشم میخورند.‬‬‬‬‬

چطور باید متا تگ توضیحات ساخت

خب آنها از همان قوانین تگ عنوان پیروی میکنند. اول از همه به یاد داشته‫ باشید که موتور جستجو‬ متن را کوتاه میکند پس تنها متنی‬ که نمایش می یابد ۱۳۰‬ الی ۱۵۵ کاراکتر اول است‬ بعد از آن سه نقطه را میبینید،‬ بنابراین هر متنی که میخواهید در‬ جستجو ظاهر شود باید در این بخش باشد‬. برای تنظیم این دو خط در‬ نتایج جستجو از متنی کافی استفاده نمایید‬. توضیحات اندک میتواند در بین تمامی‬ متنهای دیگر صفحه گم شود‬. شما باید متن را به صورت صحیح بنویسید، چون به این صورت‬ برای مردم اسکن نتایج جستجو راحتتر میشود و‬ همچنین شما باید واژه هایی که‬ معنایی ندارند را کنار بیندازید در واقع واژه هایی که‬ بدون حذف معنای متن، حذف میشوند.‬ همچنین برای تمایز بیشتر می توان متن را اینگونه نوشت.

این تغییر در ظاهر آن باعث‫ میشود که چشم در بالا و‬ پایین صفحه حرکت کند و‬ ما میخواهیم مردم را متقاعد کنیم‬ تا بر لینک کلیک نمایند، بنابراین متا تگ توضیح‬ برای جلب بازدید کننده به کار میرود‬.‬‬‬‬‬‬‬ متا تگ توضیحات علاوه بر مطالب گفته شده باید شامل کلمات کلیدی باشد، به گونه ای که در پلاگین yoast در وردپرس جزء مهمی می باشد که باید برای گرفتن امتیاز کامل این پلاگین پر شود. به یاد داشته باشید که مطالب ساده ای مانند این می تواند در سئو سایت شما بسیار کمک کند.
‫‬‬

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 5 =