لینک بیلدینگ به روش سئوی کلاه سفید

ارسال شده در
لینک بیلدینگ به روش سئوی کلاه سفید

سئو یکی از دغدغه‌های مهم صاحبان کسب و کارهای اینترنتی است. رقابت سایت‌ها برای قرار گرفتن در صفحه اول جستجوی گوگل بسیار سنگین است. اهمیت سئو هم به همین دلیل است، چون مشخص می‌کند که جایگاه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل کجاست.
برای بالا بردن رتبه یک سایت در نتایج جستجوی گوگل روش‌های متعددی وجود دارد. اگر این کار از طریق روش‌های اصولی و خط‌مشی گوگل (مانند تولید محتوای باکیفیت، کدنویسی اصولی، انتخاب کلمات کلیدی مناسب و…) انجام شود، به آن سئوی کلاه‌سفید گفته می‌شود. در مقابل سئوی کلاه‌ سیاه قرار دارد که با روش‌هایی مانند تکرار بی‌مورد کلمات کلیدی، ساخت صفحات کاذب و… انجام می‌شود.
اگرچه سئوی کلاه‌ سیاه زودبازده است، اما ریسک بالایی دارد. سایتی که با این روش‌ها سعی در بالا بردن رتبه خود در نتایج جستجوی گوگل دارد، بعد از مدتی شناسایی می‌شود و رتبه خود را از دست می‌دهد. حتی ممکن است از نتایج جستجو حذف شود. بنابراین اگر قصد دارید کسب و کار اینترنتی خود را برای مدت طولانی ادامه دهید، سراغ سئوی کلاه‌ سیاه نروید. درست است که سئوی کلاه‌ سفید در بلندمدت به نتیجه می‌رسد، اما در عوض این نتیجه دائمی است.
گاهی تعداد رقبا آنقدر زیاد است که سئوی کلاه‌ سفید، حتی با صرف وقت و هزینه بسیار هم به نتیجه نمی‌رسد. در نتیجه معمولاً مدیران سایت‌ها از ترکیبی از دو روش گفته شده استفاده می‌کنند که به آن سئوی کلاه‌خاکستری گفته می‌شود.
یکی از روش‌های اصولی بهینه‌سازی سایت , لینک‌ بیلدینگ است. ایجاد لینک بین صفحات یک سایت (لینک داخلی) و بین سایت‌ها (لینک خارجی و بک‌لینک)، منجر به بالاتر رفتن رتبه هر دو سایت مبدأ و مقصد می‌شود. عوامل بسیاری مانند رنک سایت مبدا، تعداد لینک‌های موجود در آن، عبارت لینک شده و… بر میزان تاثیر لینک‌ بیلدینگ بر رتبه سایت اثر می‌گذارند.
بر اساس قوانین گوگل، ایجاد لینک بین سایت‌ها باید به صورت کاملاً طبیعی انجام شود و خرید بک‌لینک، سئوی کلاه‌ سیاه محسوب می‌شود. اما از آنجا که دریافت لینک به روش طبیعی کمتر احتمال دارد، در عمل مدیران سایت‌ها تبادل لینک را به روش خاکستری انجام می‌دهند. به این معنی که در مقابل لینک کردن به یک سایت، از آن لینک دریافت می‌کنند.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

4 دیدگاه ارسال شده در “لینک بیلدینگ به روش سئوی کلاه سفید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 12 =