لینک بیلدینگ به روش سئوی کلاه سفید (بخش دوم)

ارسال شده در
لینک بیلدینگ به روش سئوی کلاه سفید (بخش دوم)

در پست‌های قبلی در خصوص سئو و انواع آن و روش‌های بهینه‌ سازی سایت برای گوگل توضیح دادیم. در این پست قصد داریم لینک‌ بیلدینگ به روش کلاه‌سفید را معرفی کنیم.
یکی از روش‌های اصولی بهینه‌ سازی سایت، لینک‌ بیلدینگ است. ایجاد صفحات سایت با در نظر گرفتن قواعد بهینه‌سازی، به تنهایی اثر زیادی بر بالا رفتن رتبه سایت در نتایج جستجوی گوگل نخواهد داشت. بلکه در کنار آن لازم است شبکه‌ای از لینک‌ها بین سایت مبدأ و سایر سایت‌های پربازدید ایجاد شود.
لینک‌بیلدینگ به اقداماتی گفته می‌شود که در نتیجه آن یک ساختار محکم از لینک‌ها بین سایت‌ها ایجاد می‌شود. ایجاد این ساختار منجر به بالاتر رفتن رتبه هر دو سایت مبدأ و مقصد می‌شود. البته لینک‌بیلدینگ آنطور که به نظر می‌رسد، ساده نیست و قواعد خاص خود را دارد. عوامل بسیاری مانند رنک سایت مبدا، تعداد لینک‌های موجود در آن، عبارت لینک شده و…، بر میزان تاثیر لینک‌بیلدینگ بر رتبه سایت اثر می‌گذارند.

شبکه لینک‌های یک سایت شامل سه نوع لینک است

– لینک داخلی یا لینکی که از یک صفحه سایت به صفحه دیگر آن می‌رود.
– لینک خارجی یا لینکی که از یک سایت به سایت دیگر می‌رود.
– بک‌لینک یا لینکی که از سایت‌های دیگر به سایت مبدأ می‌آید.
در ایجاد لینک‌های داخلی بهتر است کلمات کلیدی را هدف بگیرید. ایجاد لینک‌های خارجی نیز باید با در نظر گرفتن عواملی انجام شود تا موثر باشد. از جمله این عوامل می‌توان به مرتبط بودن محتوای سایت مورد نظر با سایت مبدأ، فعال بودن و به روز شدن مستمر سایت، رتبه آن در نتایج جستجوی گوگل و… اشاره کرد.
بر اساس قوانین گوگل، ایجاد لینک بین سایت‌ها باید به صورت کاملاً طبیعی انجام شود و خرید بک‌لینک، سئوی کلاه‌سیاه محسوب می‌شود. به عبارت دیگر لینک گرفتن توسط سایت های دیگر، باید بدون دخالت مدیر سایت و در نتیجه مفید بودن خدمات یا محتوای سایت انجام شود. اما از آنجا که دریافت لینک به روش طبیعی کمتر احتمال دارد، در عمل مدیران سایت‌ها تبادل لینک را به روش خاکستری انجام می‌دهند. به این معنی که در مقابل لینک کردن به یک سایت، از آن لینک دریافت می‌کنند.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

10 دیدگاه ارسال شده در “لینک بیلدینگ به روش سئوی کلاه سفید (بخش دوم)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =