لیست سیاه خطر جدی در سئو (قسمت اول)

ارسال شده در
لیست سیاه خطر جدی در سئو (قسمت اول)

در دنیای امروز که ارتباط تمام دنیا از طریق اینترنت امکان پذیر شده است، بهترین و موفق ترین راه برای موفقیت در کسب و کار و فروش محصولات، راه اندازی یک سایت موفق است. در این زمینه، باید با بهینه سازی سایت، خود را به رتبه اول گوگل برسانید تا میزان بازدید از سایتتان و در نتیجه معرفی بیشتر فعالیت ها و محصولات شما بیشتر شود.

برای این منظور اقداماتی توسط سئوکار انجام می شود که این اقدامات باید در قالب فاکتورهای قانونی گوگل باشد تا تاثیر مثبت آن ها را در رنکینگ سایت خود ملاحظه کنید اما در این بین برخی از افراد، از متن هایی استافده می کنند که در واقع ارزشی ندارد و کیفیت آن بسیار پایین است و حتی خلاف قوانین گوگل است به همین دلیل گوگل پس از مدتی، به این سایت ها اخطار می دهد و آن سایت ها را در لیست سیاه گوگل قرار می دهد. این اتفاق، بدترین اتفاق در سئو به حساب می اید و شما پس از این که متوجه شدید در لیست سیاه قرار گرفته اید باید سریعا اخطارها را رفع کنید تا سایت شما به حالت اول برگردد.

روش های جلوگیری از قرار گرفتن در لیست سیاه

۱- مخفی کردن متن
در یک مقاله تحت عنوان “پنهان کردن متن در سایت، ترفندی در سئو” ، مفصل درباره این عمل صحبت نموده ایم. توصیه می کنیم این مقاله را کامل مطالعه نمایید. گوگل این عمل را تقلب می داند و اگر به کرات تکرار شود، سایت را در بلک لیست قرار می دهد.
۲- استفاده بیش از حد کلمات کلیدی
اگر از کلمات کلیدی بیش از اندازه استفاده شود حال خواه به صورت پنهان و چه به صورت متن آشکار، گوگل آن را نوعی تخلف قلمداد می کند.
۳- رشد سریع سایت
به سرعت گذاشتن مطالب در سایت دقت کنید. اگر در یک روز تعداد زیادی مطلب در سایت قرار دهید تا سریع تر خود را به رتبه عالی برسانید، گوگل به شما مشکوک می شود و در نتیجه اگر این عمل باز هم تکرار شود، شما در بلک لیست گوگل قرار می گیرید.
۴- استفاده از مطالب تکراری
اگر از مطالبی که سایت های دیگر قبلا نوشته اند کپی برداری کنید، گوگل این حالت را یک سرقت ادبی می داند و در نتیجه شما را جریمه خواهد نمود.
۵- تبلیغات در سایت های غیر مرتبط
اگر شما با سایت هایی که پر از تبلیغات هستند و همچنین به سایت شما ارتباطی ندارند نه تنها در افزایش رتبه شما تاثیری ندارد بلکه گوگل شما را جریمه می کند و اگر این کار تکرار شود حتما در لیست سیاه گوگل قرار می گیرید.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

2 دیدگاه ارسال شده در “لیست سیاه خطر جدی در سئو (قسمت اول)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 6 =