درباره فروم ها یا انجمن های اینترنتی چه می دانید

ارسال شده در
درباره فروم ها یا انجمن های اینترنتی چه می دانید

افراد در مشاغل مختلف، برای این که بیشتر بتوانند با جنبه های مختلف و مطالب به روز مربوط به کسب و کار خود آشنا شوند، دور هم جمع می شوند و به بحث و تبادل نظر می پردازند که به این اجتماع، انجمن گفته می شود. جالب است بدانید که این انجمن، در دنیای مجازی هم وجود دارد

انجمن های مجازی چیست

منظور از فروم یا انجمن های مجازی، سایت هایی است که در آنجا، کاربران و وبمسترها به گفت و گو می پردازند. در این سایت ها، افرادی که عضو هستند، سوالت خود را مطرح می کنند و متخصصان در آن زمینه، پاسخ سوالات را ارائه می کنند. حتی بحث بر روی برخی از مطالب میان کاربران و وبمسترها نیز صورت می گیرد. زمانی که شما به سوالاتی که در زمینه کسب و کار شما است پاسخ می دهید، به این طریق میزان مهارت های خود را نشان می دهید و به مرور زمان در میان هم صنفان و کابران، شهرت پیدا می کنید. این کار باعث می شود که کاربران به سمت سایت شما جذب شوند.

ویژگی های انجمن ها

انجمن ها، یکی از امکاناتی است که نه تنها در دنیای واقعی وجود دارد بلکه در دنیای مجازی نیز دیده می شود و لذا این دو با هم تفاوت هایی دارند. به طور کلی ویژگی های فروم ها که برخی از آن ها با ویژگی های انجمن های واقعی همخوانی دارد عبارتند از:

۱-    انجمن ها امکان پرسش و پاسخ میان افراد مختلف را فراهم می کند.

۲-    در انجمن ها، طرح هایی توسعه پیدا می کنند که نه تنها می تواند در بهبود شرایط رفاهی و حقوقی اعضای انجام موثر باشند بلکه حمایت از نهادهای مختلف را به سمت خود جلب نموده و سبب حمایت از طرح ها می شود.

۳-    یکی از اقداماتی که در انجمن ها صورت می گیرد، آموزش های منظم است که سبب جذب افراد جدید می شود.

۴-    امکان بحث درمورد مشاغل و محصولات مختلف در انجمن ها وجود دارد و باعث می شود افراد با آخرین تحولات مربوط به یک حرف آشنا شوند.

تفاوت های انجمن های اینترنتی با انجمن های واقعی

۱-    برتری فروم ها یا انجمن های اینترنتی نسبت به انجمن های واقعی، این است که سوالاتی که توسط افراد مطرح می شود همراه با پاسخ های آن، در قسمت بایگانی قرار می گیرد و اگر افراد جدیدی وارد انجمن شوند، می توانند سراغ این سوالات رفته و پاسخ برخی از سوالات خود را آن قسمت بیابند.

۲-    تعداد افرادی که در انجمن های اینترنتی عضو هستند به مراتب چندین برابر انجمن های واقعی است و این نیز یک برتری برای فروم های است.

۳-    در انجمن های مجازی، محدودیت مکانی وجود ندارد و افراد در هر منطقه جغرافیایی، می توانند در این انجمن ها عضو شوند ولی در انجمن های واقعی، یک مکان فیزیکی وجود دارد و افراد متعلق به آن منطقه می توانند در آن عضو شوند.

 

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 8 =