عنوان صفحه چگونه کار می کند؟

ارسال شده در
عنوان صفحه چگونه کار میکند

در هر سایتی، صفحات زیادی وجود دارد که در هر کدام از آن ها، وبمستر باید محتوای خاص تولید کند. این صفحات اگر چه از طریق لینک ها به همدیگر ارتباط دارند ولی هر صفحه، به طور جداگانه توسط گوگل بررسی و ایندکس می شود به همین دلیل، در بهینه سازی همه صفحات سایت، باید به خوبی عمل نمود.
یکی از مسائلی که در طراحی هر سایت باید رعایت نمود این است که عنوانی مناسب برای آن ها انتخاب شود. این مسئه مانند این است که شما بخواهید یک اسم برای شناسنامه فردی انتخاب کنید. دلیل این اهمیت در این است که اگر صفحاتی از سایت شما مطالب خوبی داشته باشند ولی عنوان مناسب نداشته باشند، شانس ایندکس شدن صفحات شما به شدت پایین می اید زیرا گوگل مجبور می شود عنوانی که خود بهترین می داند را انتخاب نماید.

همانطور که پیشتر گفتم عنوان صفحه یکی از مهمترین‬ المانهای صفحه است که در هنگام‬ پیاده سازی کلمات کلیدی در وب سایت کنترل میکنید.‬ من در این مقاله علت این امر را توضیح میدهم‬. همانطور که میدانید وقتی ما در‬ مورد عنوان صفحه صحبت میکنیم‫ و شما این را در کد میبینید‬ شما میتوانید محتوای موجود در کد را کنترل کنید.‬ حال چرا این المان مهم است؟‬ علت اصلی این است که‬ موتورهای جستجو به ما نشان میدهند‬ که چرا آن المان اهمیت دارد‬.

اهمیت عنوان صفحه

وقتی ما صفحه‬ نتایج جستجو را بررسی میکنیم‬ نتایج برای ما گروه مشخصی از‬ المانها را که از صفحه وب ‫بدست آمده است را میسازد‬، همیشه عنوان صفحه آبی‬ است و خطی به زیر خود دارد.‬ این یک لینک مستقیم است و از واژه های‬ یکسانی با عنوان صفحه ای که در‬‬‬‬‬ ‫نوار مرورگر ظاهر میشود استفاده کرده است‬، بنابراین عنوان صفحه ای که شما‬ در هر صفحه استفاده میکنید اولین پیام تبلیغاتی است‬ که جستجو گر برای آن صفحه در رنکینگ مشاهده میکند‬. متن آبی آدرس صفحه است، متن سیاه‬ توضیح است که میتواند‬ بخشی از صفحه با توضیح متا باشد‬. تکرار میکنم این کاملا در کنترل شما قرار دارد‬ البته ممکن است موتور جستجو بخشی از متن را بردارد‬ و آن را کنار هم قرار دهد‬ و همچنین شما برخی از این لینکها را میبینید که‬ خطی زیرشان ندارند و اینها آبی‬ هستند که ما آن ها را لینکهای‫ سایت نام گزاری کرده ایم‬ و اینها لینکهای مشخصی در آن وب سایت هستند‬ بنابراین صفحه نتایج جستجو همانطور که میبینید‬ مستقیما از المانهای کد شما در صفحه نتایج استفاده میکند‬ بنابراین تمامی اینها در کنترل شما قرار دارد‬‬‬‬.

 اگر شما به صفحه ای در‬‬ فست سئو بروید میتوانید ببینید که عنوان صفحه مرورگر همان عنوان استفاده شده‬ در صفحه نتایج موتور جستجو را دارد‬ و ما همچنین میتوانیم ببینیم که‬ از کدی حاصل شده است.‬ به همین علت است که عنوان‬ صفحه خیلی حیاتی است. همانطور که گفتم‬ این اولین چیزی است که جستجو‬ گر در مورد سایت میبیند‬ و نه تنها باید کلیدواژه ای‬ که جستجو گر تایپ میکند مربوط باشد‬ بلکه باید یک پیام قابل قبول را ارائه کند.‬ دلیلی که باعث شود فرد به جای‬‬ ۹ نتیجه ی دیگر بر آن کلیک کند‬ که این تعداد به نوع جستجوی آن ها ارتباط دارد‬ بنابراین عنوان صفحه شما باید مختصر و مفید باشد‬ و باید برای هر صفحه منحصر‬ به فرد باشد و از کلیدواژ‫ه ها در آن استفاده گردد‬.

‬ نوع موتور جستجوی شما اهمیتی ندارد،‬ تمامی فرمتهای صفحات نتایج موتور جستجو‬ از المان مشابهی استفاده میکنند.‬ این اولین چیزی است که جستجو گر میبیند‬ بنابراین باید به آن و پیام‬ آن توجه زیادی داشته باشید‬ تا پیام خود را بتوانید از‬ طریق عنوان صفحه انتقال دهید.‬ پیاده سازی کلیدواژه تنها مربوط به موتور جستجو نمیشود‬ بلکه این برای جستجوگر است تا‬ کلیک هایی برای وب سایت خود جذب کنید‬‬‬‬.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

4 دیدگاه ارسال شده در “عنوان صفحه چگونه کار می کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + یازده =