منظور از عصاره بک لینک (Link Juice) درسئو چیست؟

ارسال شده در
منظور از عصاره بک لینک (Link Juice) درسئو چیست؟

همان گونه که می دانید، یکی از روش های افزایش رنکینگ سایت، دریافت بک لینک از سایت های معتبر است. بک لینک هایی که شما دریافت می کنید باید هم کیفیت بالا و هم رتبه مناسب در گوگل داشته باشند تا بتوانند بر سایت شما تاثیر مثبت بگذارند در غیر این صورت سبب افت اعتبار سایت شما می گردند. بنابراین بر طبق یک اصل کلی تاثیری که لینک های داخلی و خارجی بر کیفیت و قدرت یک سایت می گذارند را عصاره بک لینک می گویند. در نتیجه الزاما یک سایت با اعتبار بالا نمی توان تاثیر زیادی بر کیفیت و اعتبار سایت شما بگذارد و دلیل ان به عصاره بک لینک بر می گردد.

بررسی تاثیر عصاره بک لینک بر سایت

در زمانی که شما قصد دارید از سایت های دیگر بک لینک دریافت کنید، باید به چند نکته توجه داشته باشید:

۱-    تعداد بک لینک های دریافتی

۲-    اعتبار هر یک از بک لینک ها

۳-    عباراتی که به سایت شما لینک می شوند.

۴-    نوفالو بودن لینک ها

۵-    و در نهایت تعداد لینک دهی سایت لینک دهنده به سایت های دیگر

یکی از مهمترین عواملی که بر عصاره بک لینک ها تاثیر می گذارد این است که سایت لینک دهنده، به چه تعداد سایت دیگر لینک داده است. برای درک بهتر این موضوع، ۳ حالت را در نظر می گیریم:

۱-    دو سایت A و B را در نظر بگیرید که در دو ارزش و رتبه یکسان دارند. حال سایت A بک لینک خارجی دریافت می کند که اعتبار بالایی هم دارد ولی سایت  B هیچ بک لینکی دریافت نمی کند لذا رتبه سایت A بیشتر از سایت B خواهد شد.

۲-    در حالت دوم فرض کنید که دو سایت نام برده با همان شرایط یکسان، هر دو اقدام به دریافت بک لینک های خارجی معتبر نمایند لذا رتبه سایتی بیشتر خواهد که تعداد بک لینک های معتبر دریافتی آن بیشتر باشد.

۳-    و اما حالت سوم که نشان دهنده عصاره بک لینک است را بررسی می کنیم. فرض کنید که هر دو سایت A و B ، بک لینک های خارجی دریافت می کنند ولی تعداد بک لینک سایت A بیشتر از B است و لذا تصور می کنید که رتبه A باید بیشتر باشد در حالی که با عکس این قضیه روبرو خواهید شد. علت این امر، همان عصاره بک لینک است. اگر به بک لینک های سایت A توجه کنید متوجه می شوید که سایت هایی که به سایت A لینک دهی انجام می دهند، با سایت های دیگر نیز لینک می دهند و همین امر باعث می شود که عصاره کمتری نصیب این سایت شود.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 19 =