صفحات چندگانه یا دروازه Doorway pages در سئو

ارسال شده در
صفحات چندگانه یا دروازه Doorway pages در سئو

اهداف بهینه سازی سایت، افزایش بازدید از سایت و در نتیجه افزایش تبلیغات از کسب و کار و محصولات شما است. در دنیای امروز، موفقیت کسب و کار و فروش با افرادی است که بتوانند فعالیت های خود را به هر نقطه از دنیا عرضه کنند و این کار با داشتن یک سایت پر بازدید اماکن پذیر است.

در زمانی که کاربر مطلبی را در گوگل سرچ می کند، مسلما به سراغ چند سایت اول می رود و طبیعتا شانس با سایت هیی است که در ۳ رتبه اول گوگل قرار گرفته باشند و اگر بتوانند در رتبه اول قرار گیرند و این سمت را مدتها حفظ کنند، احتمال برند شدن محصولات آن ها وجود خواهد داشت. برای این کار سئوکار از ترفندهایی برای بهینه سازی سایت استفاده می شود که توسط گوگل تنظیم شده و قانونی هستند. اما گاهی سئوکار از روش هایی استفاده می کند که از نظر گوگل غیر قانونی است و طبیعتا با استفاده بیش از حد از این روش ها، برای وب مستر، جریمه هایی به دنبال خواهد داشت. یکی از این ترفندها، صفحات دروازه (Doorway pages) است.

معرفی صفحات دروازه (Doorway pages) در سئو

استفاده از تکنیک های دروازه، یکی از تکنیک های سئو کلاه سیاه است که در این روش، کاربرد با ورود به یک صفحه، ناخواسته وارد صفحات دیگر می شود. هدف استفاده از این کار این است که برخی از صفحات از نظر محتوایی کیفیت خیلی پایینی دارند و در نتیجه وب مستر نمی تواند از طریق آن محتوا، رتبه خود را بالا ببرد در نتیجه کاری که انجام می دهد این است که در این صفحات، از کلمات کلیدی زیادی استفاده می شود.

در این صفحات ترفندی که به کار می رود به این صورت است که کلمات کلیدی و یا عبارت هایی که احتمال سرچ آن توسط کاربر وجود دارد، به صورت یک لینک در متن لحاظ می رود و زمانی که کاربر روی آن ها کلیک می کنید ناواسته وارد چندین صفحه می شود که در این کار، هدف فقط افزایش بازدید است و کاربرد اهمیتی ندارد یرا با این کار کاربر خسته می شود. لذا گوگل اقداماتی انجام داده که این صفحات بسته شوند و کاربرد به صفحات دیگر هدایت نشوند. برخی از این صفحات حتی متن یکسانی دارند و تنها برای افزایش بازدید و ورود دروازه ای به صفحات دیگر به کار می روند در نتیجه ارزش محتوایی ندارند و از این نظر گوگل آن ها را رد می کند.

حتما بخوانید :

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =