درباره سیستم کران جاب (Cron Job) چه می دانید

ارسال شده در
سیستم کران جاب

در زمینه بهینه سازی سایت، فعالیت هایی که باید انجام گیرد، به دو دسته تقسیم می شوند:
۱-    فعالیت هایی که توسط وبمسترها انجام می گیرد. این فعالیت ها شامل تولید محتوا، به روزرسانی سایت، ارائه خدمات آموزشی، ارائه محصولات، پاسخگویی به کاربران و…
۲-    فعالیت هایی که به صورت اتوماتیک توسط سرویس هایی انجام می گیرد و وبمستر به طور مستقیم در انجام آن ها دخالت ندارد. برای مثال شما قصد دارید، در یک زمان خاص، ایمیل هایی برای کاربران سایت ارسال نمایید و یا این که قصد دارید که یک دستوری را به صورت اتومات برای سایت خود پیاده کنید. برای این کار شما می توانید از سرویس هایی استفاده کنید که این امکان را برای شما فراهم می نماید و یک نمونه از آن ها، سرویس کران جاب (Cron Job)  است.

معرفی کران جاب (Cron Job) و نحوه کارایی آن

شما با استفاده از این سیستم می توانید کارهای تکراری که باید در یک بازه زمانی مشخص انجام شود را برای سیستم تعریف کنید در نتیجه پس از آن بدون نیاز به وجود شما، این سیستم به صورت اتومات، فعالیت تنظیم شده را انجام می دهد. برای مثال شما قصد دارید که هر هفته در یک زمان مشخص، آخرین مطلب علمی و یا آخرین محصول خود را از طریق ایمیل به کاربران معرفی کنید و از این طریق اطلاع رسانی نمایید تا به سایت شما سر بزنند. قابلیتی که سیستم کران جاب دارد این است که شما می توانید، دقیقه، ساعت، روز، هفته و ماه انجام کار را در دستورالعمل برای ان تعریف نمایید.
در سیستم کران جاب، گزینه ای وجود دارد که به آن  Command یا دستوالعمل می گویند . در این قسمت شما باید تنظیمات را ارائه کنید.

سیستم کران جاب cron job
سیستم کران جاب cron job

زمانی که گزینه دستور  را باز می کنید، با ۵ ستاره روبرو می شوید. در شکل بالا شما ستاره ها را از چپ به راست دنبال نمایید. انتهای هر ستاره، کارکرد ان مشخص است. ساره اول مربوط به دقیقه است که شما باید دقیقه مورد نظر را در این قسمت برای ان تعریف کنید. ستاره دوم ساعت، ستاره سوم تعیین کننده روز از ماه، ستاره چهارم تعیین کننده تعداد ماه و در نهایت ستاره پنجم، تعداد روز هفته را تعیین می کند. شما با تنظیمات در این قسمت دقیقا به سیستم توضیح می دهید که عمل درخواستی را دقیقا در چه زمان و در چه بازه زمانی انجام دهد.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =