صفر تا صد استفاده از سرویس Google Analytics در وردپرس

ارسال شده در
سرویس Google Analytics در وردپرس

قدرتمندترین آنالیزور دنیا را بشناسید:  Google Analytics که بی‌شک اگر بهترین ابزار آنالیز وضعیت سایت در موتور جستجو گوگل نباشد پرطرفدارترین در جهان است و به عنوان ابزارسئو ارزش وقت گذاشتن دارد. خودتان بهتر می‌دانید که گوگل چندین ابزار مشابه با Google Analytics دارد که همگی مبتنی بر اعداد و ارقام نتایجی را اعلام می‌کنند. مثلا  زبان Keyword Planner اعدادی است که برای هر کلیدواژه اعلام می‌کند و بر اساس همان هم آن‌ها را طبقه‌بندی می‌کند. اما همان طور که می‌دانیم اعداد فقط و فقط عدد هستند!

نیازی نیست زیادی خود را نگران کنید؛ به اندازه‌ای که وردپرس ساده و کاربرپسند است استفاده از سرویس Google Analytics در وردپرس نیز لذت‌بخش و قابل فهم خواهد شد. آموزش امروز تجربیات ما در استفاده از این سرویس کلیدی است که در قالب صفر تا صد استفاده از سرویس Google Analytics در وردپرس پیش روی شما قرار دارد.

چگونگی استفاده از سرویس Google Analytics در وردپرس

رفتارشناسی بازدیدکنندگان سایت

به جز سوال و جواب مستقیم از مخاطبان منو Audience در داشبورد Analytics یک گزارش کامل از رفتار مخاطبان است.

overview

اما اطلاعاتی که در این بخش می‌بینید عبارتند از:

۱.      موقعیت مخاطبان

۲.      تکنولوژی دسترسی به سایت( موبایل، تبلت و…)

۳.      سازگار بودن سایت با دستگاه موبایل

هر چند که عمده قالب‌های وردپرس سازگار با دستگاه موبایل هستند و از این جهت نگرانی خاصی وجود ندارد اما برای آنالیز این موضوع مسیر Audience->Mobile->Overview شما را به ترافیک کاربرانی می‌رساند که از طریق موبایل یا تبلت سایت را مرور کرده‌اند.

mobile

مسیر دسترسی به سایت

کاربران چه طور به سایت من دسترسی یافته‌اند؟ از خود گوگل و در قالب ترافیک ارگانیک یا وارد کردن آدرس سایت؟ بک لینک‌ها آن‌ها را هدایت کرده یا تبلیغات کلیکی؟

traffic

منو All Traffic و زیرمنو All Referrals دو بخش کلیدی هستند که به این سوالات پاسخ می‌دهند:

All Traffic: این بخش به شما می‌گوید که کاربر چه طور سایت را پیدا کرده است. این بخش می‌تواند حاوی اطلاعاتی درباره تایپ کردن دامین سایت در مروگر باشد یا این که نشان دهد کاربر چه موقع روی لینک سایت شما در سایتی دیگر کلیک کرده است.

All Referrals: گزارش اختصاصی‌تری از کاربرانی است که روی لینک سایت شما از درگاه سایت دیگر کلیک کرده‌اند. مسلما این گزارش از اهمیت بالاتری برخوردار است چون چگونگی ورود کاربران( مستقیم و غیرمستقیم) و تاثیرگذاری بک‌لینک‌ها را آشکار می‌کند.

کاربران چه پست‌هایی را دوست دارند؟

مسیر Behavior->Site Content->All Pages را طی کنید تا این بار به خود کاربران و سلایق آن‌ها برسید.

site content

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

6 دیدگاه ارسال شده در “صفر تا صد استفاده از سرویس Google Analytics در وردپرس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =