سرور های اختصاصی چه مزایایی دارند؟

ارسال شده در
سرور های اختصاصی

یک مطلب بسیار جالب در مورد اینترنت این است که شما باید سایت خود را بر روی سرورهایی پیاده کنید که اعتبرا بسیار زیادی دارند. البته می توان این سرور را به صورت خانگی هم راه اندازی نمود ولی دو عیب عمده دارد اول این که با خاموش کردن سیستم، اینترنت قطع شده و کاربران دیگر به سایت شما دسترسی ندارند و دوم این که سرعت سرورهای خانگی پایین است و نمی تواند سایت شما را به خوبی بالا بیاورد لذا وبمسترها در همان ابتدای راه اندازی سایت باید به سراغ سرورهای معروف بروند. در این میان برخی از وبمسترها به دنبال سرورهای اختصاصی می روند. مهمترین مزیت سرورهای اختصاصی در این است که تمام فضای هارد سرور، درا اختیار مشتریان قرار می گیرد و این یک امتیاز مثبت به حساب می آید مثلا این امکان باعث می شود که فضای ذخیره سازی بیشتری برای سایت مربوطه فراهم شود که در سرورهای دیگر این امکان وجود ندارد.

هاستینگ اشتراکی یعنی دو یا چند وب سایت از خدمات میزبانی یک سرور استفاده کنند. استفاده از هاست های اشتراکی هراندازه هم گه خوب مدیریت شوند باز هم مطمئن و ایمن نیستند. ولی اگر از سرور های اختصاصی استفاده کنید، می توان آن را به راحتی و با اطمینان خاطر بیشتری مدیریت کرده تا همواره سرور وب سایت ما در بهترین وضعیت ممکن باشد. استفاده از هاست های اشتراکی معمولا مشکلات ناخواسته ای را از سوی دیگر سایت ها برای وب سایت شما به وجود می آورند. مثل اضافه بار ترافیکی، کدهای مخرب از سوی کاربران یا سایت های دیگر، بدافزار ها و مسائل دیگر.
اگر وب سایت خود را روی یک سرور اختصاصی یا dedicated server مستقر کنید باید هزینه بیشتری پرداخت کنید اما در نهایت متوجه خواهید شد که آنچه به دست آورده اید ارزش آن را داشته است. در یک سرور اختصاصی شما می توانید به راحتی تنها نرم افزار هایی که دوست دارید و برای کار خود نیاز دارید را نصب کنید اما در سرور های مشترک، پکیج ها و نرم افزار های دیگر کاربران هم روی سرور قرار دارد که با اضافه شدن هر نرم افزار و پکیجی کارایی و امنیت سرور ممکن است به خطر بیوفتد.

ارزش یک هاست اختصاصی در این است که وابستگی شما به سرور، تاخیر های زمانی و هزینه های ناشی از آن را کاهش می دهد. با کمک یک سرور اختصاصی می توانید تقاضای کاربران را به سرعت پاسخ داده و نیاز هایشان را به راحتی برآورده کنید در حالیکه با یک هاست اشتراکی چنین امکانی برای شما فراهم نیست. در مورد کسب و کار های اینترنتی، قابلیت اطمینان و پشتیبانی سریع از کاربر بسیار حائز اهمیت است و این جاست که یک هاست اختصاصی به داد شما می رسد.
معمولا برای طراحان وب سایت و طراحان گرافیک و به خصوص کارشناسان سئو و بهینه سازی سایت، یک سرور اختصاصی بسیار با ارزش است. سرور های اختصاصی برای شرکت های طراحی سایت منبع درآمد بسیار خوبی هستند، نه فقط به خاطر خدمات و تسهیلاتی که در اختیار مشتریان خود می گذارند بلکه به دلیل اطمینان و کارایی بالاتری که دارند.

دسترسی بیست و چهار ساعته به سرور خود به شما این امکان را می دهد که در کوتاه ترین زمان ممکن وب سایت مشتریان را به روز رسانی کرده و مشکلات آن ها رفع نمائید و به این صورت همواره مشتری را در دست داشته باشید و درآمد زائی کنید. با این امکان به مرور زمان متوجه خواهید شد که به ازای زحمت کمتر درآمد بیشتری کسب کرده اید و در عین حال مشتری های شما هم در حال افزایش هستند.
اگر تا این جا هنوز به استفاده از یک سرور اختصاصی قانع نشده اید پس این را بشنوید. شما زمانی متوجه نیاز به یک هاست اختصاصی خواهدی شد که آمار بازدیدکنندگان و پهنای باند شما در حال افرایش است و در این زمان خواهید دید که دانلود یک فایل بسیار کم حجم نیز زمان زیادی از کاربران شما صرف می کند. در نتیجه شما بهترین و وفادار ترین کاربران خود را نیز از دست خواهید داد. خب با یک حساب دو دوتا چهار تای ساده متوجه خواهید شد درآمدی که به دلیل کاهش بازدیدکنندگانتان از دست می دهید بسیار بیشتر از هزینه ی یک سرور اختصاصی است.
اگر در فکر یک کسب وکار اینترنتی پر سود هستید و به وب سایت خود به عنوان منبع درآمد می نگرید، بهتر است از این اصل مهم ( هاست اختصاصی ) در طراحی سایت غافل نشوید چرا که مشتریان شما در میان بازدیدکنندگان سایت شما هستند. پس سرعت بالا آمدن صفحات و دسترسی همیشگی به آن ها می تواند شانس فروش شما را بالا ببرد. به این ترتیب خود مشتریان به تیم بازاریابی شما تبدیل شده و همواره مشتریان دیگر را به سوی سایت شما سوق می دهند. اگر به دنبال یک کسب و کار اینترنتی موفق هستید، ابتدا به دنبال یک سرور اختصاصی باشید.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + سیزده =