سرعت سایت و رتبه بندی‌های جستجو

ارسال شده در
سرعت سایت و رتبه بندی‌های جستجو

گوگل به صورت مستمر الگوریتم خود را تغییر می‌دهد تا سایت‌ها را بر اساس مرتبط بودن کلمات کلیدی مرتب نماید و در حالی که کلمات کلیدی و بک لینک‌ها سهم زیادی در ارتقا سئو دارند، عوامل جزئی مانند سرعت سایت نادیده گرفته می‌شوند.

چگونه سرعت وب سایت بر رتبه بندی‌ها اثر می‌گذارد

انتظار نداشته باشید که سرعت سایت تاثیر زیادی بر رتبه سایت شما داشته باشد. نتایج به روش مورد استفاده برای سنجش سرعت وب سایت بستگی دارد. بارگذاری سریع اولین بایت یک صفحه تاثیر بسزایی در رتبه بندی گوگل دارد. اما بارگذاری کامل محتوای اصلی سایت (همراه با تصاویر و تبلیغات)، تاثیر بسیار کمی بر این رتبه بندی دارد.

در کل باور بر این است که سرعت وب سایت کمتر از ۱درصد بر رتبه بندی اثر دارد. سرعت سایت موضوع مهمی ‌برای تجربه کاربر است. جذب ترافیک از موتورهای جستجو چه معنایی دارد اگر بادیدکنندگان مجبور باشند بیشتر از ۱۰ ثانیه برای بارگذاری محتوای اصلی سایت شما منتظر بمانند؟

عوامل مؤثر در افزایش سرعت سایت

۱- سنجش زمان بارگذاری محتوا

برای این کار نیاز به ابزار خوبی دارید که عبارتند از Pingdom Page Load Time  و Google Analytics Site Speed . ابزار پیشرفته تر WebPageTest  است که امکان بررسی سرعت از طریق مرورگرهای مختلف را می‌دهد.

۲- به سرور سریعتر نقل مکان کنید

یکی از دلایل کندی بازگذاری، هاست سرور شماست که کند می‌باشد. راه حل این مشکل، بروزرسانی اکانت می‌باشد. اگر سایت بزرگی دارید که خواندن/نوشتن زیادی روی پایگاه داده انجام می‌دهد و از اکانت مشترک استفاده می‌کنید، اکانت خود را به سرور خصوصی مجازی (VPS) تغییر دهید. در نظر داشته باشید که هزینه این اکانت بیشتر از اکانت مشترک است.

۳- کد و تصاویر سایت خود را بهینه سازی کنید

برای تصاویر می‌توانید از فشرده کننده تصاویر استفاده کنید. برای کدهای HTML ، CSS، JavaScript، PHP و زبان‌های دیگر هزاران ترفند برای بهینه سازی وجود دارد.

در کل می‌توان گفت که سرعت سایت عامل بسیار مهمی ‌در رتبه بندی سایت نیست، اگرچه درصدی را به خود اختصاص می‌دهد. مشکل سایت‌های کند، کاربرپسند نبودن آنهاست که موجب کاهش حجم ترافیک می‌شود.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =