سایت الکسا

همه چیز در مورد سایت الکسا Alexa.com

سایت الکسا چیست؟
سایت الکسا ابزار سئو برای کمک به کاربران جهت اندازه گیری محبوبیت سایت خود در اینترنت است. الکسا در گرفتن تصمیمات کسب و کار مفید است. هر اندازه رتبه پایین تر = محبوبیت بیشتر
کاربران می توانند نوار ابزار الکسا را بر روی مرورگر های خود برای کمک به پیدا کردن محبوب ترین سایت ها در اینترنت نصب کنند.
رتبه الکسا چیست؟
در مقاله سئو چیست گفتیم که سیستم رتبه بندی الکسا توسط Alexa.com شرکت تابعه Amazon.com برپا شد. پلت فرم تجزیه و تحلیل و رسیدگی به میزان بازدید های وب سایت ها و ایجاد نتایج عمومی است. رتبه ترافیک الکسا از یک الگوریتم ساده برای ثبت میزان ترافیک کاربرانی که نوار ابزار الکسا را نصب کرده اند، استفاده می کند.
در سایت الکسا پارامتر هایی مانند Page views و Reach در محاسبه ترافیک و رتبه الکسا موثر هستند. Reach اشاره به تعداد کاربرانی که از یک وب سایت خاص در یک روز بازدید می کنند دارد و Page view تعداد دفعاتی است که کاربران الکسا یک صفحه خاص را مشاهده می کنند. به یاد داشته باشید که چندین بازدید یک کاربر از یک سایت در یک روز، یک بازدید بشمار می آید.

سایت الکسا چگونه کار می کند؟

سایت الکسا چگونه کار می کند؟ از طریق اطلاعات جمع آوری شده کاربرانی که Alexa Toolbar را نصب کرده اند، سایت ها را رتبه بندی می کند. برای شروع و مشاهده رنک الکسا در وب سایت هایی که بازدید می کنید، شما نیاز به دانلود و نصب ابزار الکسا دارید. بعلاوه، نوار ابزار الکسا اطلاعات ترافیک را به یک سرور مرکزی ارسال می کند و آدرس IP شما و URL هایی که بازدید می کنید در آن ثبت می شوند. آدرس نصب تولبار الکسا http://www.alexa.com/toolbar است.
یک منبع نمونه بزگتر، بطور طبیعی اطلاعات دقیق تری را ارائه می دهد.
آیا امکان دستکاری و فریب نتایج سایت الکسا وجود دارد؟
طبق Search Engine Journal جواب سوال آیا امکان دستکاری و فریب نتایج سایت الکسا وجود دارد، بله است. شما به راحتی می توانید رتبه خود را با ایجاد یک تابع JavaScript تغییر دهید. برخی رتبه الکسا سایت خود را دستکاری می کنند و موجب رشد بالاتر در سیستم، بدون ترافیک بیشتر می شوند.
همچنین بطور مشابه می توانید از AlexaBooster استفاده کنید. این نرم افزار شما را قادر به گرفتن رتبه از ۱۰۰۰۰ یا بالاتر به ازای پرداخت مبلغ مشخص ماهیانه می کند.
همانطور که می بینید الکسا بخوبی دستکاری می شود. البته قصد ما از بیان این مطالب تشویق برای استفاده از رباط یا اسکریپت ها برای ایجاد رتبه بالا و غیر واقعی سئو نبوده و تنها جهت آگاهی است.

3 حقیقت مخفی در رنکینگ گوگل که لازم است بدانید
لینک بیلدینگ به روش سئوی کلاه سفید (بخش دوم)
 • ایمان ::

  آیا الکسا تو سئو تاثیری داره؟

 • فست سئو ::

  عملا نمیشه گفت الکسا روی رتبه های سایت در نتایج گوگل تاثیری داره و رتبه بندی الکسا برای بازدید از وب سایت هستش فقط

 • مقدم ::

  شما چه برنامه ای برای برآورد میزان رتبه و محبوبیت یک سایت معرفی میکنید که بهتر از الکسا و واقعی تر ازون باشه؟

 • فست سئو ::

  بهترین معیار ابزارهای گوگل مثل وبمستر و آنالیتیکز هستش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

23 + = 31