ساخت لینک طعمه

ارسال شده در
ساخت لینک طعمه

لینک طعمه مفهوم ساده ای در سئو است.‬ شما چیزی را در سایت قرار‬ میدهید که به عنوان یک طعمه برای لینکها عمل میکند و‬ لینکها را جذب میکند. مردم به خاطر شما لینکها سایتتان‬ را قرار نمیدهند بلکه میخواهند اینکار را انجام دهند.‬ آنها میخواهند مردم در مورد لینک طعمه شما بدانند. شما طعمه را قرار میدهید‬ و سپس به مردم در موردش‬ میگویید و منتظر میمانید تا لینکهایتان گسترش پیدا کند.‬ این یکی از سریعترین روشهای کسب لینک میباشد‬ در واقع وقتی که Matt Cutts‬ در مورد ارتباط گوگل با جهان سئو صحبت میکرد‬ طعمه لینک اولین چیزی بود که ذکر کرد‬ طعمه ی لینکی چیست. به طور‫ خلاصه چیز جالب و مفیدی یا‬ سرگرم کننده یا خنده دار‬ یا جذاب یا فریفته گرانه یا‫ حتی تهوع آور یا شیطانی است‬ که مردم به آن لینک میکنند‬ چون فکر میکنند دوستان و همکارانشان باید در موردش بدانند‬.

انواع لینک طعمه

یکی از نمونه های قدیمی آن‫ یوتیوب است که تنها از‬ طمعه ی لینکی استفاده می نماید.‬ یوتیوب حاوی میلیونها ویدئو بوده و‬ با وجودی که خیلی از آنهای لینک طعمه نیستند‬ ولی بسیاری از آنها هستند‬ و در نتیجه یوتیوب بیش از‬ یک میلیارد و نیم لینک ورودی دارد‬ نمونه ی دیگری از آن ویکیپدیا‬ است که حاولی ۱۸ میلیون صفحه میباشد‬ که هر یک میتواند به عنوان‬ لینک طعمه در نظر گرفته شود‬ ممکن است شما علاقه ای به‬ Beard Liberation Front نداشته‬ باشید ولی ظاهرا صدها نفر دارند‬ البته همه ما نمیتوانیم تبدیل به‬ ویکیپدیا و یوتیوب شویم ولی این‫ به آن معنا نیست که نمیتوایند‬ طعمه لینکی به اندازه ی خودتان داشته باشید‬ خب چه کار میتوان کرد؟ یکی‫ از بدیهی ترین ایده ها این‬ است که میزبانی وبلاگی در مورد سوژه ای‬ مرتبط با ناحیه ی کار را به عهده گیرید.

‬ ساخت وبلاگها بسیار بسیار آسان است‬ ولی ساخت وبلاگهای خوب سخت است‬ بنابراین تا زمانی که از استعداد‬ خود در این زمینه با خبر نشدید ‫شروع به وبلاگ نویسی نکنید.‬ شما نیاز به یک نویسنده دارید‬ کسی که به اینکار علاقه داشته باشد‬ کسی که مقاله ای بنویسد که دیگران بخوانند‬. اگر پیش نیازهای لازم را داشتی‫ و یک وبلاگ پر طرفدار بسازید، یک‬ وبلاگ میتواند یک لینک طعمه عالی باشد‬ ولی یک وبلاگ چیست؟ یک وبلاگ‬ در اصل سیستم مدیریت محتوا است‬ بنابراین چه محتوا را با وبلاگ‫ تولید کنید و یا اینکه از روشهای‬ توسعه بخشی سنتی وب استفاده نمایید‬ همه شان به یک اندازه محتوا به شمار میروند‬ شاید شما بتوانید ابزارهای مفیدی تولید کنید‬ بسیاری از وب سایتهای وام برای‬ نمونه ماشین حساب گرو گزاری را ساخته اند‬ همچنین اگر شما یک شرکت گرو‬ گزاری داشته باشید، امروز‫ه اضافه کردم محاسبه گر گرو گزاری‬ خیلی قدیمی شده است و این یک ایده ی خیلی خوب است‬ البته هر کسب و کاری متفاوت‬ است و منابع موجود متنوع است‬ شاید آن مجموعه ای از دایرکتورهای‬ یا یک سری از ویدئوها بدون استفاده از محصولات باشد.‬

برخی از فروشگاه های خارجی امروزه‬ میزبانی ویدئویی بر چگونگی استفاده از انواع لوازم‬ برای فروش را به عهده دارند‬ هر چیزی که طعمه لینک شما‬ باشد، باید مردم را از وجود آن آگاه سازید.‬ بدیهی است که برای اطلاع رسانی‬ گسترده در مرود طعمه لینکی باید از سئو سایت استفاده کنید‬ ولی برای نمونه باید وبلاگ نویسان‬ را در مورد آن آگاه سازید‬. با تماس با وبلاگ نویسان ،‬ روزنامه های مرتبط و سایتهای مجله‬ و هر دایرکتوری مرتبطی کمپین ساده‬ ای از روابط عمومی به وجود آورید‬ همچنین بهتر است لینک دعوت نامه ای‬ در کنار طعمه ی خود قرار دهید‬ همچنین میتوانید از آیکونهای شبکه اجتماعی‬ و یا دکمه به اشتراک گزاری نیز استفاده نمایید‬ یک نکته آسان این است که‫ از دو مثال اول این ویدئو‬ استفاده نمایید، یوتیوب و ویکیپدیا‬ فارق از این اصل که آنها‬ حاوی مقدار زیادی طعمه لینکی هستند‬ دیگر چه اشتراکی دارند ؟ مردم‬ طعمه های لینکی را به وجود می آورند‬ سازمانهایی که یوتیوب و ویکیپدیا را‬ هدایت میکنند هیچ محتوایی تولید نمی کنند‬ آنها تنها تسهیلات لازم را به‬ وجود آورده اند و به مردم اجازه میدهند‬ برای آنها طعمه های لینکی را بسازند‬ در واقع بسیاری از وب سایتهای‬ برتر جهان همین کار را میکنند‬ سایتهایی مثل Yelp ، TripAdvisor ،‬‬ Pinterest ، Craigslist و غیره‬ سایتهایی که به مردم اجازه میدهند‬ تا محتوای خود یا طعمه لینک خود را بسازند‬ شما نیز میتوانید از آن استفاده کنید‬.

نمونه ای از آن شرکت فروشنده است که انجمنهایی برای‬ محصولاتش به وجود می آورد‬ برای نمونه Adobe‬ انجمنهای آموزشی دارد‬ فرومها و گروه های موزیک که محتوا‬ توسط مشتریهای Adobe‬ تهیه شده و به عنوان طعمه‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‫ی لینکی برای هزاران لینک عمل میکند‬ البته شاید این کاری نبود که‬‬ Adobe انجام داد ولی‬ کم و بیش همان طعمه لینک است‬ ساخت طعمه لینک برای بسیاری از شرکتها خیلی سخت است‬ به همین علت افراد به دنبال‬ روشهای دیگری میگردند روشهایی که ارزش کمتری دارند‬ در مورد این موضوعات به خوبی‬ فکر کنید و راهی برای‬ لینک کردن سایتتان توسط مردم پیدا نمایید‬‬‬.
‫‬‬

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 5 =