سئو فرندلی

ارسال شده در
سئو فرندلی

اگر شما یک وبمستر بوده و در با یک سئوکار جهت مدیریت سایت خود مشورت می کنید حتما اصطلاح سئو فرندلی را بارها از سئوکار شنیده است. در این مقاله تصمیم داریم به بررسی این عنوان بپردازیم.

سئو فرندلی چیست

وقتی از سئو فرندلی صحبت می شود در واقع منظور ما بهینه سازی سایت براساس اصول سئو است. از زمان طراحی سایت تا زمانی که شما همچنان به فعالیت ها خود ادامه می دهید باید توجه داشته باشید که تک تک فاکتورهای سئو می تواند شرایط سایت را تحت تاثیر قرار داده و کوچکترین خطا و یا کوتاهی در این زمینه منجر می شود که افت شدیدی در رنکینگ سایت رخ بدهد.

 تکنیک های سئو فرندلی

به منظور بهینه سازی سایت براساس سئو فرندلی باید چند فاکتور را همواره در نظر گرفته و به آن ها عمل نمود:

۱-   طراحی مناسب سایت

اولین عامل که بر روی رتبه سایت تاثیر می گذارد، نوع ساختار سایت است. قالب مناسب سایت با کدهای معتبر کمک می کند که سرعت بارگذاری سایت بالا رفته و در زمان جستجوهای گوگل سایت شما با سرعت بیشتری در اختیار کاربران قرار گیرد. همچنین زیبایی ساختار سایت نیز نباید فراموش شود چرا که جذابیت سایت متناسب با کارایی آن بر روی جلب توجه کاربر تاثیر می گذارد.

۲-   تولید محتوای مناسب

محتوای تولیدی در سایت باید به روز، جذاب، خواندنی و مرتبط با موضوعات سایت باشد. توجه داشته باشید که برای هر موضوع باید ابتدا کلمات کلیدی برتر مرتبط با آن را لیست کرده و سپس محتوای خود را متناسب با این کلمات تدوین کنید.

۳-   به روزرسانی محتوای سایت

سعی کنید که محتواهای قدیمی را حذف کرده و مطالب به روز را در سایت خود منتشر کنید.

۴-   نقشه سایت

یکی از راه های که باعث می شود گوگل خیلی راحت و سریع بتواند سایت شما را پیدا کرده و ایندکس کند، داشتن نقشه سایت است. سایت بدون نقشه هویت ندارد لذا در اولین قدم پس از طراح سایت یک نقشه برای آن طراحی کرده و این نقشه را متناسب با آخرین تغییرات وب سایت آپدیت کنید.

۵-   استفاده از عنوان مناسب

هم برای محتوا و هم برای هر صفحه از عنوان جذاب و مناسب استفاده شود که در این عناوین حتما باید کلمات کلیدی وجود داشته باشد تا در زمان جستجوی کاربر، شانس دیده شدن این صفحات افزایش یابد.

۶-   بهینه سازی تصاویر

نقش سئو تصاویر را در بهینه سازی سایت فراموش نکنید. نه تنها باید برای مطالب خود از تصاویر مناسب استفاده شود بلکه این تصاویر باید همواره به روز رسانی شوند.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + هشت =