سئوی کلاه سفید

ارسال شده در
سئوی کلاه سفید

رمز موفقیت در زمینه کسب و کارهای اینترنتی، جذب کاربر بیشتر برای سایت و ماندگاری آن ها است. برای این منظور وبمسترها باید اقدام به سئو سایت نمایند که برای این کار باید فعالیت هایی را در سایت خود انجام دهند همانند نوشتن مقاله، تولید ویدیوهای اموزشی و… . این اقدامات باید در چهارچوب قوانین گوگل و اصول سئو باشد. برخی از افراد سعی دارند که ره صد ساله را یک شبه طی کنند و در نتیجه کارهای غیرقانونی انجام می دهند که به مجموعه این اقدامات، سئو کلاه سیاه می گویند. نقطه مقابل این نوع سئو، سئو کلاه سفید است.

ویژگی های سئو کلاه سفید

۱-    مجموعه فعالیت ها و اقدامات سئو سایت است که براساس اصول قانونی سئو و گوگل انجام می گیرد.

۲-    تاثیر گذاری این اقدامات، زمان بر است ولی در عوض ماندگار است.

۳-    اگر براساس سئو کلاه سفید پیش بروید، خیال شما راحت است که از نظر گوگل تخلفی انجام نداده اید در نتیجه هم سایت شما اعتبار بیشتری پیدا خواهد کرد و هم به رتبه اول گوگل نزدیک تر خواهید شد.

تکنیک ها و اصول سئو کلاه سفید

۱-    محتوای اصولی و مناسب تولید نمایید.

مقالاتی که نگارش می شوند باید نو و جذاب باشند و هیچ گونه تخلفی در ان ها وجود نداشته باشد همانند پنهان کرن مطالب، زیاده روی در استفاده از کلمات کلیدی و… چون این قبیل از اعمال، در دسته سئو کلاه سیاه قرار دارند.

۲-    سئو کلاه سفید معتقد است که بک لینک سازی باید به صورت اصولی انجام گیرد اگر چه ممکن است نتیجه آن را در گذر زمان متوجه شوید ولی این تاثیر ماندگار است. برخی از وبمسترها به سراغ نرم افزار هایی می روند که می تواند برای آن ها بک لینک بسازد و با این کار بازدید سایت را زیاد کنند و یا حتی بک لینک خریداری می کنند ولی گوگل متوجه این تخلف خواهد شد چون بک گرفتن زیاد، غیر طبیعی است و در دسته سئو کلاه سیاه قرار دارد.

۳-    استفاده مناسب و به قاعده از کلمات کلیدی، از مهمترین اصول سئو کلاه سفید است. استفاده بیش از حد کلمات کلیدی نه تنها کیفیت متن را از بین خواهد برد بلکه منجر به جریمه شدن سایت از طرف گوگل می شود که برخی وبمسترها برای این که بتوانند از کلمات کلیدی بیشتری استفاده کنند، از پنهان کردن متن در سایت، استفاده می کنند که کاربر متوجه حضور آن متن نشود ولی گوگل به آن پی خواهد برد و سایت را در لیست سیاه قرار خواهد داد.

سئوی کلاه سفید مربوط به استفاده از استراتژیهایی است که هدف آن ایجاد وب سایتی با کیفیت بالا در بلند مدت و با تمرکز بر نیازهای مخاطبان است. تکنیکهای وایت هت شامل ایجاد محتوای خاص و باکیفیت و ایجاد لینکهایی مرتبط با محتوای سایت می شود. روش سئوی وایت هت موافق تمای قوانین موتورهای جستجو است و به دلیل اهمیت کیفیت تجربه کاربری وب مستر ها را از خلاف باز می دارد.
وایت هت را به عنوان سئوی اخلاقی نیز می شناسند.
تکو پدیا سئوی موتور جستجوی وایت هت را شرح می دهد:
هدف سئوی کلاه سفید فراهم کردن اطلاعات مرتبط با موضوع و ارائه آن به طور صادقانه و واضح است. گوگل، مشهورترین موتور جستجو دنیا، همواره از الگوریتمی در حال پیشرفت با هدف ایجاد وبسایتهایی مطابق با سلیقه بازدیدکننده استفاده می کند. این بدان معناست که گوگل به دنبال نشانه های محتواهای خاصی است که کپی از سایتهای دیگر نباشند و با موضوع مورد جستجو تطابق داشته باشند. گوگل از فاکتورهای زیاد دیگری نیز استفاده می کند تا مشخص نماید که سایت منبعی موثق و قابل اعتماد است یا خیر.
شاید سئوی کلاه سیاه بتوانند برای بهبود رنک خود موتورهای جستجو را گول بزنند اما گوگل مخالف این روشها است. سایتهایی که از روش بلک هت استفاده می کنند، ممکن است شاهد کاهش رنک خود باشند و یا حتی از نتایج موتورهای جستجو حذف شوند.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =