روش های مدیریت سایت های چند زبانه

ارسال شده در
روش های مدیریت سایت های چند زبانه

اگر شما قصد دارید که سایت خود را به یک سایت بین المللی به کار ببرید تا افراد کشورهای دیگر هم بتوانند از سایت شما استفاده کنند، باید متناسب با نوع کشور مد نظر، زبان آن را برای سایت تعریف نمایید. در این گونه سایت ها زمانی که کاربرد وارد می شود، ابتدا زبان خود را انتخاب می کند و در نتیجه تمام مطالب سایت با زبان انتخابی برای وی ارائه می شود لذا وبمستر باید همیسه کنترل نمایید که تمام صفحات سایت توسط گوگل ایندکس شده باشد.

مدیریت سایت های چند زبانه از حساسیت بیشتری برخوردار است و لذا وبمستر باید روش هایی را اعمال نماید تا بتواند این سایت را به بهترین شکل ممکن ایندکس کند:

۱-     برای هر زبان، دامنه مخصوص آن را انتخاب کنید.

نام دامنه سایت ، از دو قسمت تشکیل شده است که یک  قسمت آن نام است و انتخاب آن سلیقه است ولی قسمت دیگر نام دامنه، پسوند دامنه است که باید براساس قوانین بین المللی انتخاب شود. برای مثال برای ایران پسوند ir. ، برای آمریکا پسوند .com ، برای فرانسه پسوند .fr و… وجود دارد که شما در سایت خود متناسب با نوع زبان، برای آن زبان از پسوند مناسبش استفاده می کنید. این کار باعث می شود که برای مثال شما بتوانید در موتورهای جست و جوی فرانسوی، رتبه بالایی را کسب نموده و از طرف دیگر کاربر فرانسوی راحت تر بتواند شما را یافته و مطالب شما را درک می کند.

۲-    گزینه انتخاب زبان را برای کاربر در سایت فعال کنید.

در صفحه اصلی سایت باید قسمتی برای انتخاب زبان و کشور وجود داشته باشد که زمانی که کاربر این دو مورد را انتخاب نمود، سپس به قسمت انتخاب URL منطقه ای هدایت می شود. این پارامتر برای سایت هایی است که کاربران آن به زبان های مختلف هستند در نتیجه گوگل از URL منطقه ای در نتایج جست و جو استفاده می کند.  توجه داشته باشید که اگر چه این روش توسط گوگل تایید شده است ولی یک روش گیج کننده بوده که باعث می شود اشتباهات زیادی در آن رخ بدهد.

۳- مسیر کاربران را به صورت اتوماتیک تغییر دهید.

در این روش بعد از این که کاربر زبان و مکان خود را انتخاب نمود، سایت به صورت اتومات و بدون دخالت کاربر، مسیر وی را عوض می کند این تکنیک مستلزم آن است که صفحات زبان سایت شما، URL اختصاصی داشته باشند.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =