روش های بهینه سازی سایت با اعمال فشرده سازی خروجی سرور

ارسال شده در
روش های بهینه سازی سایت

سرورها این قابلیت را دارند تا خروجی را به صورت فشرده شده به مرورگرها ارسال کنند. مرورگر ها این قابلیت را دارند تا خروجی های فشرده را خوانده و آن را به نمایش بگذارند. این روش تاثیر بسیار مثبتی بر سرعت لود شدن سایت می گذارد یکی از بهترین روش ها فعال کردن gzip می باشد. با فعال کردن gzip بر روی سایت خود می توانید از سمت سرور به مرورگر جهت کاربر به صورت فشرده سایت را ارسال کنید.

روش های بهینه سازی سایت : فشرده سازی فایل

از جمله روش های بهینه سازی سایت فشرده سازی فایل های جاوا اسکریپت،html و css جهت افزایش سرعت سایت و رونق گرفتن بازدید سایت شما توسط مخاطبان خواهد شد. این روش سبب می شود که پهنای باند کمتری از سرور اشغال شود و همین روش باعث خواهد شد که سرعت سایت در حد زیادی بالا برود. فشرده سازی باید توسط افراد متخصص صورت گیرد زیرا چناچه اشتباه و خطا در این روش ایجاد شود مشکل در استانداردهای w3c برای سایت ایجاد می کند.

روش های بهینه سازی سایت : سیستم کش

سیستم کش سایت را در زمان مشخصی ثبت کرده و در دیگر زمان ها سایت نمایش داده شده، به مخاطبان عرضه می شود. انجام کش به چندین راه صورت می گیرد. فعال کردن کش بر روی سایت سبب می شود چناچه کاربری این سایت را دید در ورود بعدی نیز نسخه قبلی سایت را ببیند و سایت دوباره بارگذاری نشود. فعال کردن کش سایت سبب می شود در بازه زمانی مشخصی نسخه ای از سایت دریافت شود و در بازه زمانی دیگر نسخه گرفته شده به کاربر نشان داده شود که این کار علاوه براین که سبب می گردد که در ramو cpu سرور صرفه جویی گردد و همین عمل سبب بالا رفتن سرعت سایت می شود. بنابراین می توان از سیستم کش در سئو استفاده زیادی نمود.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − چهارده =