روش های انتخاب یک وب دایرکتوری مناسب (قسمت دوم)

ارسال شده در
روش های انتخاب یک وب دایرکتوری مناسب (قسمت دوم)

یکی از روش های افزایش رنکینگ سایت این است که شما سایت خود را در یک وب دایرکتوری ثبت نمایید اما قطعا میزان اعتبار این وب دایرکتوری بر اعتبار سایت شما تاثیر می گذارد لذا سایت مرجع انتخابی باید معتبر بوده و کیفیت مناسبی داشته باشد. برای این منظور همان گونه که در قسمت قبل بیان نمودیم، روش هایی برای سنجش کیفیت وب دایرکتوری ها وجود دارد که در ادامه، سایر متدها را در این مقاله بیان خواهیم نمود:

  • وب دایرکتوری باید به صورت منظم به روزرسانی شود.

یکی از مهمترین ویژگی های وب دایرکتوری های معتبر این است که با یک برنامه زمانی معین، به روزرسانی می شوند. شما در زمان انتخاب یک وب دایرکتوری ابتدا برای مدتی آن سایت مرجع را زیر نظر بگیرید تا متوجه شوید که آیا به روزرسانی در آن صورت می گیرد و برنامه زمانی آن چگونه است.

  • وب دایرکتوری باید سایت ها ثبت شده را بررسی کند.

یک وب دایرکتوری معتبر اجازه نمی دهد هر سایتی در آن ثبت نام کند لذا اگر شما در زمان ورود به سایت های مرجع توانستید سریعا و بدون نیاز به بازبینی، سایت خود را ثبت کنید بدانید که این وب دایرکتوری ارزش زیادی ندارد. یک سایت مرجع معتبر دارای نیروهای انسانی است که قبل از ثبت نهایی سایت شما از شما میخ واهند که تا تایید نهایی توسط مدیران سایت، صبر نمایید.

  • برای انتخاب وب دایرکتوری، به بحث هزینه توجه نکنید.

متاسفانه اشتباهی که اکثر وبمسترها مرتکب می شوند این است که گمان می کنند هر وب دایرکتروی که پولی باشد، اعتبار زیادی داشته که برای گزینش میان سایت ها، شرط هزینه را قرار داده است در صورتی که در خیلی موارد، هزینه ای بودن ثبت در سایت های مرجع یک ترفند برای جلب شما است لذا به هیچ عنوان این مورد را جز معیارهای انتخاب وب دایرکتوری مناسب قرار ندهید.

سه تفاوت عمده میان وب دایرکتوری ها و موتورهای جست و جو

۱-    در وب دایرکتوری ها هر وبمستر باید به صورت دستی سایت خود را ثبت کند در صورتی که در موتورهای جست و جو این عمل به کمک ربات ها صورت می گیرد.

۲-    یکی ازعمده ترین تفاوت های میان این در این است که دقت ثبت اطلاعات در وب دایرکتوری ها بالاتر از موتورهای جست و جو است.

۳-    حجم و میزان اطلاعات در موتورهای جست و جو نسبت به وب دایرکتوری ها بیشتر است.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − سه =