روش های انتخاب یک وب دایرکتوری مناسب (قسمت اول)

ارسال شده در
روش های انتخاب یک وب دایرکتوری مناسب (قسمت اول)

اگر تا به حال در زمان سرچ موضوع نظر خود دقت کرده باشید متوجه سایت های شده اید که به عنوان سایت مرجع هستند و سایر سایت ها را بنا به موضوع دسته بندی نموده و در خود قرار می دهند به این سایت های مرجع، وب دایرکتوری می گویند. اگر چه می توان به صورت اتوماتیک سایت خود را در وب دایرکتوری ها ثبت نمود ولی احتمال این که اشتباها سایت شما در یک سایت مرجع نامناسب و غیر مرتبط با سایت شما ثبت شود وجود دارد به همین دلیل توصیه می شود که خود وبمسترها این کار را به صورت دستی انجام دهند.

نکته بسیار مهم این است که اگر شما در انتخاب وی دایرکتوری خود دقت نمایید و سایت مرجعی را انتخاب کنید که اعتبار بالایی دارد، در نتیجه تاثیر بسیار زیادی بر سایت شما خواهد گذاشت و رتبه سایت شما را ارتقا می دهد. اما مطلب مهم همین جا است که چگونه می توانیم یک وب دایرکتوری معتبر را انتخاب کنیم.

بررسی کیفیت وب دایرکتوری ها

  • به ظاهر وب دایرکتوری دقت کنید.

مسلما انسان در هر نوع انتخابی، ابتدا ظاهر را بررسی می کند. در این مورد نیز در نگاه اول ظاهر سایت مرجع را بررسی کنید برای مثال به طراحی آن، نحو نمایش سایت ها در داخل خود و… توجه کنید این کار کیفیت ظاهری وب دایرکتروی را تعیین می کند.

  • وب دایرکتوری باید در ایندکس گوگل وجود داشته باشد.

 

انتخاب وب دایرکتوری مناسب
انتخاب وب دایرکتوری مناسب

 

مسلما زمانی که وب دایرکتوری در ایندکس گوگل حضور نداشته باشد نمی تواند برای سایت شما بازدید کننده ارسال کند لذا به عنوان معیار دوم، به ایندکس بودن سایت مرجع توجه کنید و مطمئن باشید که این سایت از نظر گوگل، سایت اسپم معرفی نشده است. برای بررسی این معیار می توانید از چند روش استفاده کنید:

۱- در باکس جست و جوی گوگل، عملگر Site: را تایپ و سپس آدرس وب دایرکتوری را در ادامه آن تایپ کنید. اگر با صفحه ای به حالت زیر روبرو شدید، بدانید که این وب دایرکتوری، اسپم است.

۲- و یا اگر سایت را در گوگل سرچ کردید و متوجه شدید که در صفحه اول وجود ندارد یعنی این سایت مرجع جریمه شده است.

توصیه می کنیم که در بررسی اعتبار سایت مرجع، هر دو مورد فوق را انجام دهید.

۳- وب دایرکتوری باید با سایت شما ارتباط موضوعی داشته باشد.

همان گونه که گفتیم سایت های مرجع عمومی دارای موضوعات مختلفی هستند که سایت ها را براساس موضوع دسته بندی می کنند. اما از میان وب دایرکتوری ها، آن دسته که بر  روی یک موضوع مشخص فعالیت می کنند مسلما تاثیر بهتری بر روی رتبه سایت شما می گذارند.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 9 =