روش های افزایش دیدگاه در سایت (قسمت اول)

ارسال شده در
روش های افزایش دیدگاه در سایت (قسمت اول)

در بهینه سازی سایت، یکی از مهمترین اقداماتی که وبمسترها می توانند انجام دهند این است که در پایان هر مقاله یا معرفی محصول، از کاربر بخواهند تا دیدگاه و نظرات خود را بیان کند چون همه ما می دانیم که تمام اصول سئو به منظور افزایش بازدید کاربران در سایت و در نتیجه افزایش ترافیک سایت صورت می گیرد که استفاده از تکنیک دیدگاه کاربران، بهترین راه است. بنابراین وبمستر باید بخشی از فعالیت های خود را به افزایش تعداد دیدگاه در سایت اختصاص دهد که برای این منظور می تواند از روش های زیر استفاده کند:

۱-    شرایط سایت خود را بهبود ببخشید.

این فاکتور از چند منظر قابل بررسی است:

–         در اولین قدم شما باید مطمئن باشید که سایت شما به راحتی برای کاربران با هر سیستمی در دسترس است. اگر کاربران برای باز کردن سایت شما دچار مشکل باشند و یا سرعت بارگذاری سایت به شدت پایین باشد مسلما کاربر رغبت کمتری برای سایت شما خواهد داشت.

–         سایت شما باید رتبه خوبی در گوگل داشته باشد تا در نتیجه جست و جوهای کاربران، در دسته سه انتخاب اول قرار گیرد. لذا بهینه سازی سایت و به روزرسانی آن را فراموش نکنید.

–         حتما در شبکه های اجتماعی شرکت داشته باشید زیرا کاربران فعالیت بیشتری در این شبکه ها دارند و زمانی که شما وارد یک شبکه شوید و لینک مقالات را در داخل آن قرار دهید کاربران بیشتری را به شما سایت جذب خواهید نمود.

توجه داشته باشید که طراحی سایت نیز تاثیر بسیار مهمی در افزایش دیدگاه دارد زیرا هر چه طراحی سایت جذاب تر باشد شانس جذب کاربر نیز بیشتر خواهد شد.

۲-   همیشه تنظیمات بخش دیدگاه را کنترل کنید.

متاسفانه اشتباهی که برخی وبمسترها مرتکب می شوند که در طول مدت زمانی که سایت را اداره می کنند توجهی به بخش ارسال نظرات ندارند و گویی ناخواسته آن را فراموش کرده اند این در حالی است که گاها این قسمت دچار مشکل شده و چون وبمستر اطلاع نداشته است لذا نتوانسته است آن را حل کند. توصیه می کنیم در بین برنامه بهینه سازی سایت و به روزرسانی آن، در یک بازه زمانی منظم تنظیمات قسمت ارسال دیدگاه را کنترل نمایید.

۳-بر روی قسمت دیدگاه مدیریت داشته باشید.

از آنجایی که ممکن است لینک های غیر مفید و اسپم ها وارد قسمت ارسال دیدگاه شوند و در نتیجه کاربران واقعی را آزار دهند لذا شما باید همیشه بر این قسمت مدیریت داشته باشید و دیدگاه های اسپم را از لیست دیدگاه ها پاک کنید.

مطالب مرتبط

مطالب قبلی و بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 14 =